امروز پنج شنبه 01 اسفند 1398 ساعت 09:01:29

دوربین خبر

کد مطلب : 30730 -تاریخ انتشار : جمعه 05 مهر 1398 -ساعت : 21:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 روابط تجاری روسیه و ایران 15 درصد رشد داشت / افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد گام مهم در استان های جنوبی روسیه

سفیر جمهوری اسلامی ایران :

روابط تجاری روسیه و ایران 15 درصد رشد داشت / افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد گام مهم در استان های جنوبی روسیه

به گزارش دوربین خبر،

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: حجم روابط تجاری دو کشور در شش ماهه نخست سال 2019 نسبت به مشابه سال گذشته 15 رشد داشته است که این مسئله بیانگر آن است که تلاش های دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری به ثمر نشسته است.
به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی مازندران در این مراسم پیام مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز قرائت شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در این پیام با بیان اینکه افتتاح سرای تجاری و نمایشگاهی مازندران در ولگاگراد دومین گام مهم در استان های جنوبی روسیه است، گفت: در اکتبر 2017 اولین سرای تجاری پس از تعطیلی 17 ساله آن در شهر آستاراخان راه اندازی شد و تجار ایرانی به ویژه مازندران در آن حضور پیدا کردند.
وی با اشاره به روابط تجاری دو کشور ، بیان کرد: حجم روابط تجاری دو کشور در شش ماهه نخست سال 2019 نسبت به مشابه سال گذشته 15 رشد داشته است که این مسئله بیانگر آن است که تلاش های دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری به ثمر نشسته است.
سنایی با تاکید بر اینکه ظرفیت های بسیار خوبی برای روابط اقتصادی بین دوکشور وجود دارد، افزود: روسای جمهور دو کشور برای افزایش حجم روابط اقتصادی به 8 میلیارد دلار توافق کردند که این افزایش با تلاش های بخش دولتی و خصوصی دو کشور محقق می شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه بر اساس برآورد تحلیلگران حوزه اقتصادی کشورهای حوزه دریای خزر می توانند حدود 70 درصد نیازهای مشترک خود را در تجارت با یکدیگر تامین کنند، گفت: با وجود این ظرفیت ها میزان تامین نیازهای مشترک کشورهای حاشیه دریای خزر 4 تا 12 درصد می باشد که نشاندهنده آن است که این کشورها از ظرفیت های قابل توجه خود استفاده نکردند.
وی تاکید کرد: ترسیم راه اندازی منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا گام بزرگی برای رسیدن به تامین 70 درصدی نیازهای مشترک کشورهای منطقه است.
سنایی با تاکید بر ارتباط بیشتر تجار ایران و روسیه، بیان کرد: تاسیس سرای تجاری ایران در ولگاگراد و در آینده نزدیک در مسکو و سرای تجاری روسیه در تهران به ویژه در استان های دو کشور کمک شایانی به عمیق تر شدن روابط تجاری دو کشور خواهد کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه همکاری های استانی یکی از موضوعات مهمی است که مقامات عالی دو کشور بر آن تاکید کردند، گفت: ولگاگراد و مازندران دارای قابلیت های فراوان تجاری هستند و این وظیفه مهم تجار دو کشور است که از فرصت تاسیس سرای تجاری ایران در ولگاگراد استفاده کرده و تبادلات تجاری خود را توسعه دهند.


 روابط تجاری روسیه و ایران 15 درصد رشد داشت / افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد گام مهم در استان های جنوبی روسیهلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : روابط تجاری روسیه و ایران 15 درصد رشد داشت / افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد گام مهم در استان های جنوبی روسیه

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir