امروز جمعه 09 آبان 1399 ساعت 05:31:53

دوربین خبر

کد مطلب : 30745 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 مهر 1398 -ساعت : 19:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دغدغه های یک سفر/ولگاگراد در مدار 180

دوربین خبر گزارش می دهد...

دغدغه های یک سفر/ولگاگراد در مدار 180

به گزارش دوربین خبر،

برای نخستین بار درمازندران، با رایزنی استاندار مازندران در مسکو ،ولادیمیر ابدینوف رئیس شورای تجاری ایران و روسیه به همراه  سرمایه گذاران و تجار روسی جهت انعقاد قرارداد به مازندران سفر می کنند.

 این روزها حضور استاندار مازندران و هیات اقتصادی مازندران به روسیه تیتر نخست بسیاری از رسانه های مازندران است، بسیاری از رسانه ها به تحلیل این سفر پرداخته آنها که عینک بدبینی به چشم دارند این سفر را بدون دستاورد و صرفا سفر نمایشی می دانند اما آنهایی که کمی با دید انصاف به این سفر می نگرند دستاوردهای این سفر را مثبت ارزیابی می کنند.

  دغدغه جدی احمد حسین زادگان استاندار مازندران برای توسعه اقتصادی و فراهم کردن شرایط و فضایی آرام برای زندگی مردم است.

 شاید امروز کمتر کسی در جریان باشد که استاندارمازندران 17 ساعت از شبانه روزدر محل کار حضور داشته و با بسیج امکانات درصدد است با آسیب شناسایی و شناسایی گلوگاه های مشکلات نسبت به رفع آنها اقدام کند.

 شاید امروزه برخی از مخالفان سفر استاندار مازندران و هیات همراه به روسیه را بدون دستاورد بدانند اما باید این واقعیت را پذیرفت برای نخستین بار در مازندران ، با رایزنی احمد حسین زادگان استاندار مازندران ، رئیس شورای تجاری روسیه و ایران برای انعقاد قرارداد به مازندران سفر می کنند تا مازندران در آینده نزدیک یکی از بزرگترین صادر کننده محصولات کشاورزی به روسیه باشد.

علیرغم اینکه در سالیان متمادی به این مهم اشاره شده است که روسیه بازار خرید مناسب برای محصولات کشاورزی مازندران دارد اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های لازم این اتفاق مهم در مازندران محقق نشد که امیدوارم با سفر رئیس شورای تجاری ایران و روسیه به مازندران و با پیگیری استاندار مازندران این اتفاق مهم محقق شود.

استاندار مازندران به همراه مدیران  دستگاه های اجرایی به منظور افزایش سطح مراودات در حوزه صنعت، کشاورزی، تامین غلات، مصالح ساختمانی، گردشگری و جذب توریسم با ولادیمیر آبدینوف رئیس شورای تجاری ایران و روسیه دیدار و گفتگو کرد.

دراین دیدار، استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران می تواند از طریق رودخانه ولگا و راه دریایی ارتباطات صادراتی خوبی با روسیه و کشورهای شمالی برقرار کند، افزود: شرایط سرمایه گذاری برای کشور ما و روسیه وجود دارد و مازندران می تواند حجم بالایی از نیازمندیهای کشور روسیه را تامین کند.

احمد حسین زادگان افزود: عملیاتی نمودن این مصوبات نیاز به یک برنامه زمانبندی خیلی سریع و عملیاتی نمودن مصوبات به صورت موردی و پروژه ای و برقراری ارتباط مستمر بین مازندران و شورای تجاری ایران و روسیه دارد.

همچنین در این دیدار و در حضور استاندار مازندران مذاکرات تخصصی و دوجانبه به صورت پروژه ای و جداگانه در حوزه پایانه صادراتی،بنادر مازندران و تامین غلات انجام شد.

در خصوص راه اندازی مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران در روسیه طی مذاکرات صورت گرفته شرکت روماک به عنوان شرکت طرف ایرانی معرفی و اقدامات اولیه در خصوص راه اندازی این مرکز انجام گردید.

همچنین پیرو تاکید استاندار مازندران در خصوص مراودات به منظور تامین غلات مورد نیاز با استفاده از قابلیت های بنادر مازندران ، امکانات وظرفیتهای آن و اینکه #بنادر مازندران علاوه بر تامین گندم مورد نیاز استان و کشور می توانند به عنوان ترانزیت گندم به عراق ، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس ، دریای عمان و اقیانوس هند مورد استفاده قرار گیرد مقرر شد ،ضمن بازدید سرمایه گذاران روسی از بنادر مازندران ، نمونه گندم خود را به ایران فرستاده تا پس از تایید ،اقدامات لازم در خصوص ترانزیت گندم به مازندران در جهت تامین گندم مورد نیاز استان و کشور و ترانزیت آن از طریق مازندران به کشور های هدف انجام و زمینه فعالیت سرمایه گذاران روسی را فراهم کند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دغدغه های یک سفر/ولگاگراد در مدار 180

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir