امروز سه شنبه 21 مرداد 1399 ساعت 22:39:51

دوربین خبر

کد مطلب : 30755 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 مهر 1398 -ساعت : 10:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بسته شدن پرونده طرح دریا با 47 غرقی در مازندران

احمد سعادت فر گزارش می دهد...

بسته شدن پرونده طرح دریا با 47 غرقی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،
از شروع تا پایان طرح دریا تعداد چهل و هفت نفر(47) نفر در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشت.
به گزارش روابط عمومي پزشكي قانوني استان مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه تعداد 44 نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند ، افزود : 85 درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند .
محمودآباد بیشترین غرقی
بر اساس اين گزارش در اين مدت شهرستان هاي محمود آباد با 10 ، بابلسر و نوشهر هر کدام با 9 ، رامسر و عباس آباد هر کدام با 7 مورد به ترتیب بيشترين موارد مرگ ناشي از غرق شدگي و شهرهای ساری ، تنکابن ،جویبار گزارشی از غرق شدگی به ثبت نرسید.
تفکیک محل غرق شدگی
بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی از كل موارد غرق‌شدگي در چهار ماهه (خرداد ، تیر ، مرداد ، شهریور) امسال، 31 نفر در محدوده خارج طرح و 10 نفر بخش خصوصی ، 4 نفر منطقه غیر قابل پوشش و 2 نفر هم داخل طرح جان باخته‌اند.
مرداد بیشترین ماه
بر اساس آمارها بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به مرداد ماه با 18 ، شهریور با 14 ، تیر با 12 و خرداد با 3 مورد به ثبت رسید.
بیشتر غرقی ها دارای سن 21تا 30 سال هستند
بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین 21 تا 30 سال با 17نفر و کمترین غرقی بالای 61 با 3 غرقی هستند.
این مقام اجرایی استان در پایان ضمن تاکید بر اینکه بیشتر اين افراد با وجود توصيه ها و هشدارهاي مكرر، محدوده هاي ايمن سازي نشده و خارج از طرح را براي شنا انتخاب كرده بودند در خصوص افرایش نیافتن آمار غرق شدگان گفت :بدون شک اطلاع رسانی و پیگیری های به موقع اصحاب رسانه اعم از صداو سیما ، خبرگزاری ها و رسانه مجازی و حساسیت و حضور فعال و ارایه راهکارهای مناسب مسئولین استانی ،استانداری ، فرمانداری ، شهرداری و.... در افزایش نیافتن این آمار مثمر ثمربود.


بسته شدن پرونده طرح دریا با 47 غرقی در مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بسته شدن پرونده طرح دریا با 47 غرقی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir