امروز شنبه 10 آبان 1399 ساعت 11:52:00

دوربین خبر

کد مطلب : 30801 -تاریخ انتشار : شنبه 20 مهر 1398 -ساعت : 15:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح پابند الکترونیکی زندانیان نخستین بار در مازندران

اجرای طرح پابند الکترونیکی زندانیان نخستین بار در مازندران

به گزارش دوربین خبر، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان در جلسه کارگروه اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان مازندران، با اشاره به اجرای طرح پابند الکترونیک در شهرستان نکا افزود: افراد مجرم که برای نخستین بار زندانی می‌شوند با استفاده از این طرح در خارج از زندان و جایی که دادگاه تعیین می‌کند حضور پیدا می کنند تا در جامعه و کنار خانواده خود باشند اما محدودیت‌هایی نیز برای آن ها مشخص می‌شود.

رئیس شورای قضایی استان مازندران خاطرنشان کرد: جدا کردن فردی که به هر دلیل خطایی از او سر زده از خانواده، آسیب‌های مختلفی برای فرد، خانواده و جامعه در پی خواهد داشت که اگر فرد زندانی تحت کنترل سامانه‌های الکترونیکی قرار گیرد ضمن جلوگیری از خطای مجدد، می‌توانند به زندگی خود ادامه دهد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه قضات استان استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را طبق دستورالعمل و در موارد امکان پذیر مد نظر ویژه قرار دهند، افزود: مازندران ظرفیت بسیار خوبی در مجازات‌های جایگزین حبس دارد که می‌توان طبق آیین نامه موجود از این ظرفیت در کار‌های عام المنفعه از قبیل خدمات بهره گرفت.
عالی ترین مقام قضایی استان مازندران همچنین اظهار کرد: طی 6 ماه گذشته بیش از 78 هزار دادنامه مشتمل بر محکومیت کیفری در شعب دادگستری استان ثبت شده که سه هزار و 289 مورد از این تعداد مجازات های جایگزین حبس بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری ادامه داد: از اول تیرماه امسال تا پایان شهریورماه نیز بیش از 34 هزار رای محکومیت کیفری در دادگاه های کیفری استان مازندران صادر شده که یازده و هشت صدم درصد از این رقم معادل سه هزار و 808 رای، جزء آرای جایگزین حبس و تعلیق بوده است.
وی با بیان این مطلب که مشکلات و مسائل زندانیان باید به عنوان یک موضوع اصلی، مهم و جدی مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد، افزود: تمامی بندهای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری باید با دقت کامل در این راستا اجرایی شده و با برنامه ریزی مدون و تعیین زمان، منجر به نتیجه شود.
رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: قضاتی که در چارچوب دستورالعمل ابلاغی، بیشترین آرای جایگزین حبس را در موارد امکان پذیر، صادر نموده اند مورد تشویق قرار خواهند گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری در خاتمه از کاهش آمار زندانیان استان مازندران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: آمار محکومین صرفاً مهریه نیز نسبت به سال قبل بیش از 26 درصد کمتر شده و در حال حاضر 173 زندانی مهریه در زندان های مازندران محبوس هستند.


اجرای طرح پابند الکترونیکی زندانیان نخستین بار در مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اجرای طرح پابند الکترونیکی زندانیان نخستین بار در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir