امروز دوشنبه 07 بهمن 1398 ساعت 03:45:26

دوربین خبر

کد مطلب : 30813 -تاریخ انتشار : شنبه 20 مهر 1398 -ساعت : 18:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سند ارتقا وضعیت زنان مازندران تنظیم شد

سند ارتقا وضعیت زنان مازندران تنظیم شد

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران در استانداری، اظهار داشت: در تدوین سند ارتقا منزلت زنان بابد بدانیم  چه منابع، امکانات و ظرفیتی بکارکیری می‌شود تا طرح‌های توسعه ای انجام شود.

وی افزود: سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در استان تدوین شده و اکنون  برنامه عملیاتی آن به درستی اجرایی شود.کارآفرینی، صنایع‌دستی، بوم‌گردی و گردشگری توجه شود. خروجی آن اشتغال بیشتر است و به خصوص در بخش روستا باید بتوانیم شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

استاندار مازندران تصریح کرد: کار علمی و مطالعاتی با حضور کارشناسان دانشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت آمار بررسی دقیق انجام شده تا نقش و نوع نگرش به بانوان تغییر کند و شاهد اثرگذاری این قشر بزرگ و تاثیرگذار در جامعه باشیم.

آغاز ارتقا حقوق زنان در کشور

محمد علی نجفی خوشرودی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ارتقا حقوق زنان با ورود بانوان به ورزشگاه آزادی آغاز شده و به گونه ای آزادی به آزادی رسید.

وی افزود: در اجرای  سند ارتقا منزلت زنان با محدودیت و موانعی روبرو خواهیم شد و باید چالش و مجادله‌ها و محدودیت‌های پیداو پنهان  این بحث مشخص تا حقوق بانوان به درستی اجرا شود.

قاسم احمدی لاشکی، نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس نیز گفت: تدوین سند ارتقا وضعیت زنان دارای ارزش فراوانی بوده و البته باید دقیق تر، نواقص و اشکالات آن رفع شود.

وی بیان کرد: توجه به امور و مسائل زنان مهم و حیاتی بوده و اینکه مازندران رتبه هفتم زنان بی سرپرست را دارد جای تاسف است و باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه ای باشد تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه نرخ طلاق در جامعه باشیم.


سند ارتقا وضعیت زنان مازندران تنظیم شد


منبع : تسنیم


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : سند ارتقا وضعیت زنان مازندران تنظیم شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir