امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 20:11:02

دوربین خبر

کد مطلب : 30838 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آبان 1398 -ساعت : 08:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چرا روز مازندران مهم لست؟

بهانه روز مازندران:

چرا روز مازندران مهم لست؟

ایرج نیازآذری

به گزارش دوربین خبر،چرا روزمازندران مهم است و بایدگرامی داشته شود!؟
تلاش جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی برای نامگذاری روز مازندران در اواسط 'دهه ۸۰' کنشی وطن دوستانه و آینده گرایانه برای حفظ، احیا و ترویج ارزشهای تاریخی، فرهنگی و باستانی سرزمین مادری بوده است. آفرینش ارزنده ای که پس از چندسال فعالیت مطالعاتی و نشستهای مشورتی و اجرایی منجر به انتخاب "۱۴ آبان(۲۴۳ه،ش)" سالروز استقرار حکومت علویان در مازندران بعنوان روزمازندران شد.‌
اگرچه هر نامگذاری مخالف و موافقی دارد اما اصل انتخاب روزی برای پاسداشت مازندران فرصت مغتنمی برای پویایی و بالندگی فرهنگی و هنری این دیار گردید.
نگارنده که خود از بانیان فکری و رسانه ای این رویداد هویت ساز و حرکت آفرین بوده است تاکید دارد مردمی شدن مناسبت روز مازندران می تواند موجب تحکیم مودت و انسجام اهالی با اصالت مازندران و مانایی این مناسبت فرخنده شود.
در عصر پرهیاهوی ماشین و فناوری که زیست بشر را با انواع مخاطرات فکری و طبیعی تهدیدمی کند مام وطن آغوش گرمی برای آرامش همگان و فرهنگ‌ میثاق مشترک همه مازندیاران است.
درطول چندسال گذشته اقدامات، فعالیتها وبرنامه های نسبتاخوبی برای پاسداشت روز مازندران صورت گرفت اما هنوز زمان بیشتری برای نهادینه شدن این مناسبت فرهنگی دربین مردم بویژه نسل جوان نیازداریم.‌
روز مازندران مناسبتی برای شورآفرینی و نشاط سازی فرهنگی -اجتماعی ازطریق معرفی، احیا و ترویج : سنن، آداب، فرهنگ، موسیقی، آثار تاریخی و تمدنی در قالبهای مختلف علمی، فرهنگی و هنری از طریق جشنواره‌ها، همایشها و نمایشگاهها، تبلیغات محیطی و انتشارات چند رسانه ای می باشد.
که مازندران شهرما یادباد
همیشه بروبومش آبادباد.
ارسالی: ایرج نیازآذری_بابل


چرا روز مازندران مهم لست؟لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : چرا روز مازندران مهم لست؟

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir