امروز چهار شنبه 25 تیر 1399 ساعت 07:26:14

دوربین خبر

کد مطلب : 30863 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 آبان 1398 -ساعت : 16:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هک حساب های بانکی شهروندان ساروی/سارق در چنگال ناجا

هک حساب های بانکی شهروندان ساروی/سارق در چنگال ناجا

به گزارش دوربین خبر،

هکر ۱۶ ساله ساروی، حساب ۲۵٠ نفر را خالی کرد

سردار سید محمود میرفیضی، «فرمانده انتظامی مازندران»گفت:در پی مراجعه یکی از شهروندان به پليس فتای این فرماندهی و طرح شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش به ارزش «۹٠ میلیون ریال»، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان. پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود:با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات از مال باخته مشخص شد، فرد یا افرادی با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی مال باخته اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرد و مبالغ سرقتی را صرف خريد شارژ و انتقال آن به دیگر حساب های بانکی هک شده کرده است.
او تصریح کرد:در این راستا با اقدامات اطلاعاتی، متهم ۱۶ ساله هک حساب و برداشت غیرمجاز شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.
متهم در تحقیقات و بازجویی‌ها گفت: خرداد ماه سال جاری با ايجاد آی‌دی در گروه‌های تلگرامی اقدام به تبليغ_صيغه به صورت گسترده کرده و برای برقراری ارتباط و مشاهده پروفايل، طعمه‌های خود را به درگاه‌های جعلی بانک هدایت و اقدام به هک اطلاعات حساب بانکی آنان می‌کرده است.
 متهم در ادامه تحقیقات پلیس به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان و خرید شارژ تلفن و انتقال وجوه سرقتی به دیگر حساب‌های هک شده اعتراف کرد.
با بررسی گوشی تلفن همراه متهم ليست درگاه‌های جعلی و ۲۵۰ شماره کارت‌های بانکی اشخاص به همراه اطلاعات بانکی حساب‌های مذکور که توسط این فرد هک شده کشف شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : هک حساب های بانکی شهروندان ساروی/سارق در چنگال ناجا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir