امروز چهار شنبه 25 تیر 1399 ساعت 05:33:51

دوربین خبر

کد مطلب : 30927 -تاریخ انتشار : جمعه 08 آذر 1398 -ساعت : 09:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همایش توجیهی اعضا هیئت نظارت بر انتخابات در مازندران برگزار شد

همایش توجیهی اعضا هیئت نظارت بر انتخابات در مازندران برگزار شد

به گزارش دوربین خبر،آغاز نام نویسی نامزدهای انتخاباتی مازندران
حجه الاسلام زکوی رئیس شورای نظارت بر انتخابات مازندران امروز در همایش توجیهی،آموزشی هیات های نظارت بر انتخابات مازندران گفت:ثبت نام نامزدهای انتخاباتی از یکشنبه همزمان با سراسر کشور آغاز می شود.
به گزارش خبرگزاری صداو سیما،حجت الاسلام زکوی با بیان اینکه تبیین تفکر انقلابی در جامعه و سوق دادن مردم در انتخاب اصلح مورد توجه است افزود:گفتمان انقلابی ملاک انتخاب نامزدها قرار گیرد.
او با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکلات حوزه های انتخابیه از وظایف نمایندگی نیست تصریح کرد:تبیین شرایط نمایندگان اصلح. و بازگویی برای مردم توسط معتمدین صورت پذیرد.
او در ادامه گفت:نظارت بر نحوه ثبت نام و نیز التزام واقعی به ولایت فقیه از مهمترین موضوعات مورد توجه اعضای نظارت بر انتخابات است .
حجه الاسلام زکوی رئیس شورای نظارت برانتخابات همچنین خاطرنشان کرد:نظارت بر هر نوع تبلیغات زودهنگام،تنظیم تجمیع آرا پس از رای گیری،نظارت شعب اخذ رای در مازندران نیز بخشی دیگر از وظایف اعضای هیات نظارت بر انتخابات است .
وی ادامه داد:در 22 شهر هیات نظارت بر انتخابات با حضور 176 نفر فعال است.
زکوی همچنین گفت:بیش از 15 هزار نفر از اقشار مردمی در فرآیند انتخابات مشارکت می کنند.
حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز با بیان اینکه بسترسازی در تعامل و مشارکت مردم در انتخابات و ممانعت از سواستفاده دشمنان در اثر فشارهای اقتصادی اهمیت دارد تصریح کرد:تعادل بخشی براساس قانون می تواند فصل الخطاب فعالیت فعالان سیاسی ،نامزدهای انتخاباتی، جریان های انتخاباتی و طیف های سیاسی باشد.
او گفت:گفتگو و توصیه در عمل به قانون در این دوره انتخابات ضرورت دارد و استانداری در 9 حوزه انتخابیه استان در برپایی انتخابات آرام کوشش می کند.
به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران،بی طرفی مسئولان در انتخابات و اعتمادسازی ،همچنین اعمال قانون لازمه اقتداربخشی به انتخابات پیش رو در اسفندماه است .
او افزود: 80 درصد تخلفات انتخاباتی در هنگام تبلیغات و اخذ رای است و در این زمینه هماهنگی فعالان اعضای نظارت بر انتخابات ضرورت دارد.

میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران نیز در این جلسه با اشاره به کنترل فضای مجازی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام و دیگر رسانه های مجازی گفت:جلوگیری از اغتشاش و برخورد با اشرار در زمان انتخابات و تانین امنیت انتخاباتی انجام می شود.

وی وظیفه ناجا را نظارت در وضعیت سفید،خاکستری و قرمز دانست و افزود:از هم اکنون نیروهای پلیس فضای انتخابات را بررسی می کنند. 
به گفته فرمانده انتظامی مازندران،با تجمیع بانک های اطلاعاتی بصورت متمرکز تخلفات انتخاباتی رصد می شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:پلیس با هرگونه بی نظمی در انتخابات برخورد قاطع می کند. 


همایش توجیهی اعضا هیئت نظارت بر انتخابات در مازندران برگزار شد

همایش توجیهی اعضا هیئت نظارت بر انتخابات در مازندران برگزار شدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : همایش توجیهی اعضا هیئت نظارت بر انتخابات در مازندران برگزار شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir