امروز سه شنبه 06 آبان 1399 ساعت 23:53:26

دوربین خبر

کد مطلب : 30953 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آذر 1398 -ساعت : 07:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دولت آماده حمایت از صادرکنندگان است

استاندار مازندران:

دولت آماده حمایت از صادرکنندگان است

به گزارش دوربین خبر،

استاندار مازندران در کارگروه توسعه صادرات  بر افزایش صادرات از استان تاکید کرد و گفت:به دلیل افزایش هزینه های تولید و یا حمل و نقل و یا افزایش تعرفه ها نبایو صادرات را متوقف کند.
وی با بیان اینکه 520 قلم کالا با معافیت از مالیات برای صادرات قرار دارند افزود:با امضا تفاهم نامه ضمانت صادراتی به ارزش یک میلیارد دلار هر نوع حمایت از صادر کننده صمانت می شود.
وی با تاکید بر اینکه 50 درصد صادرات مازندران متعلق به شرکت لبنی تولیدی کاله است گفت:اقلام محدود صادراتی در 39 کالا با رویکرد محصولات لبنی از ضعف های صادراتی استان است و بنابراین حضور بازرگانان در صادرات با ورود اتاق بازرگانی باید انجام شود.
وی همچنین افزود:صادرات در مازندران با مشکلات جدی روبروست و دولت در رفع موانع آمادگی دارد.
حسین زادگان با بیان اینکه مراحل تنظیم اظهارنامه و صدور پروانه صادرات با سرعت انجام می شود تصریح کرد:تعداد اندک صادرکنندگان فعال مرکبات،1ادرات این محصول را محدود می کند. 
قوانلو مدیرکل صنعت،معدن و تجارت مازندران نیز گفت:در 8 ماه امسال بیش از32 هزار تن مرکبات به ارزش 22 میلیون و 743 میلیون دلار صادر شد.
وی با اشاره به رشد 361 درصدی این محصولات افزود:بیش از 62 هزار و 400 تن کیوی نیز به ارزش 46 میلیون و 800 هزار دلار صادر شد.
قوانلو در ادامه تصریح کرد:نبود دستگاه های مدرن بسته بندی،نبود تسهیلات سرمایه در گردش،مشکل نقل و انتقالات ارزی و نبود مشوق های صادراتی از مهمترین مشکلات پیش روی صادرات استان است .

شهیدی فر مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران هم گفت:صدور هر نوع گواهینامه در یک روز انجام می شود.
وی با بیان اینکه صادرکنندگان با تعویض خودرو گواهینامه قرنطینه ای را از مرز آستارا دریافت می کنند افزود:سالانه دومیلیون تن تولید مرکبات مازندران است و دلالان عاملان اصلی صادرات به کشورهای عراق و ...هستند.


دولت آماده حمایت از صادرکنندگان است

دولت آماده حمایت از صادرکنندگان استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دولت آماده حمایت از صادرکنندگان است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir