امروز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 13:13:07

دوربین خبر

کد مطلب : 30986 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 آذر 1398 -ساعت : 07:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تخلفات انتخاباتی در مازندران با سرعت و دقت رسیدگی می شود

رئیس کل دادگستری مازندران:

تخلفات انتخاباتی در مازندران با سرعت و دقت رسیدگی می شود

به گزارش دوربین خبر،

 تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در استان

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دستگاه قضایی استان گفت: برخورد قانونی همراه با سرعت و دقت با متخلفان و مجرمین احتمالی انتخابات، در دستورکار دادستان های سراسر مازندران خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در همایش مشترک هیات های اجرایی و بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مراکز شهرستان های استان، با اشاره اهمیت والای انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: انتخابات متعددی در سال های پس از انقلاب در کشور برگزار شده که تاثیرات موثری نیز در سرنوشت کشور داشته است.
عالی ترین مقام قضایی استان مازندران با اشاره به رویکردهای مهم برگزاری انتخابات، حضور حداکثری مردم، حفظ سلامت انتخابات، قانونمند بودن و ضابطه مند بودن انتخابات و حفظ امنیت انتخابات را از جمله این رویکردها برشمرد و افزود: دستگاه قضایی در کنار دیگر مراجع ذیربط به وظایف قانونی خود در این خصوص عمل خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان، اهتمام لازم را نسبت به کاهش آسیب ها، جرائم و تخلفات احتمالی برگزاری انتخابات خواهد داشت که در این راستا جلسات متعددی نیز در دادگستری استان مازندران برگزار شده است.
رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان مازندران، با اشاره به عناوین جرائم و تخلفات انتخاباتی افزود: خرید و فروش رای در قالب توزیع اقلام و کمک های نقدی و غیرنقدی به اشخاص و افراد، تهدید و تطمیع در امر انتخابات، رای دادن با شناسنامه جعلی یا شناسنامه فرد دیگر، رای دادن بیش از یک بار و توصیه به نوشتن نام افراد، ازجمله مصادیق این جرائم محسوب می شود.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری همچنین اخلال در امر انتخابات، کم و زیاد کردن آرا و تقلب در شمارش آرا، تقلب در اوراق تعرفه، جابجایی یا معدوم نمودن اوراق انتخاباتی بدون مجوز و ایجاد رعب و وحشت در هنگام برگزاری انتخابات را از جمله دیگر این موارد برشمرد و افزود: طبق قانون، دستگاه قضایی مکلف است به پرونده های مرتبط با تخلفات و جرائم انتخاباتی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی کند و بر این اساس در حوزه های قضایی استان شعب ویژه و خاص معین شده که فهرست این شعب به حوزه های اخذ رای و فرمانداری ها ابلاغ خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: دادستان های سراسر استان اهتمام لازم را برای برخورد با جرائم انتخاباتی همراه با سرعت و قاطعیت داشته باشند و هر فردی جرم و یا تخلفی در این خصوص مرتکب شد باید طبق قانون به موارد رسیدگی شود تا دیگران اندیشه ارتکاب مجدد تخلفات و جرائم را نداشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: ان شاء الله انتخاباتی بدون جرم و تخلف را شاهد باشیم و هیچ پرونده ای به شعب ویژه ارسال نشود و در این راستا دستگاه قضایی استان از ابتدا تا انتهای برگزاری انتخابات درکنار مسئولین برگزاری خواهد بود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران نیز در این همایش با اشاره به ارزش بالای انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضور پرشور مردم در انتخابات را حائز اهمیت دانست وگفت: مسئولیت ذیربط باید بیشترین تلاش و اهتمام را در برگزاری مطلوب و عادلانه انتخابات داشته باشند.
سید یونس حسینی عالمی اجرای صحیح انتخابات را پراهمیت دانست و گفت: نتیجه انتخابات در سرنوشت جامعه تاثیرگذار است و کمتری بی دقتی، خطا و اظهار نظر خلاف رای مردم خیانت به سرنوشت کشور خواهد بود.
این مقام عالی قضایی استان مازندران اظهار کرد: دادستان های سراسر استان مازندران وظیفه دارند در اجرای عادلانه انتخابات حضور پیگیر و مستمر داشته باشند و کوچکترین بی دقتی در به سرانجام رساندن رای مردم، خیانت محسوب می شود.
حسینی عالمی خاطرنشان کرد: دادستان های سراسر استان درکنار مسئولین ذیربط حضور خواهند داشت تا انتخابات به بهترین شکل ممکن برگزار شود.


تخلفات انتخاباتی در مازندران با سرعت و دقت رسیدگی می شود

تخلفات انتخاباتی در مازندران با سرعت و دقت رسیدگی می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تخلفات انتخاباتی در مازندران با سرعت و دقت رسیدگی می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir