امروز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 12:09:44

دوربین خبر

کد مطلب : 30991 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 آذر 1398 -ساعت : 08:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
95 درصد طرح های راکد تجهیز و نوسازی مدارس مازندران سال تحصیلی جدید فعال می شود

شیرزاد مدیرکل تجهیز و نوسازی مازندران:

95 درصد طرح های راکد تجهیز و نوسازی مدارس مازندران سال تحصیلی جدید فعال می شود

به گزارش دوربین خبر،

قربانعلی شیرزاد در گردهمایی فصلی(مشترک) شورای معاونان اداره‌کل استان با مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق گفت: بخش عمده مشکلات در بخش تعمیر و تجهیز مدارس به اعتبارات استانی مربوط است و مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق باید با فرمانداران به‌عنوان رییس شورای آموزش و پرورش، تعامل سازنده داشته باشند چون تخصیص 15 درصد اعتبارات شهرستان‌ها، در اختیار فرمانداران است.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران «شیرزاد» همچنین گفت: در جشنواره مجمع خیران امسال، تعهد خیران مازندران، رشد 77 درصدی داشت و رتبه مازندران در بین استان‌های کشور 13 است اما اگر براساس جمعیت استان این ارزیابی انجام شود، رتبه ما هفتم است.

وی همچنین گفت:  در سال  جاری 20 تفاهم‌نامه خیران در خصوص ساخت مدارس منعقد شد که 13 مورد آن در حال اجراست و عمده آن در 9شهرستان و منطقه ساری ناحیه 1 (2پروژه )، قائم‌شهر(5 پروژه)، بابل ( 6 پروژه )، رامسر (2پروژه)، آمل، نوشهر، جویبار، عباس‌آباد و چهار‌دانگه هر کدام (1پروژه) .است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران همچنین به موضوع جمع‌آوری بخاری‌های غیراستاندارد اشاره و خاطرنشان کرد:  در بحث ایمن‌سازی سیستم گرمایشی مدارس از سال 92 تاکنون بیش از 88 میلیارد تومان هزینه شد و در همین راستا بیش از 9800 سیستم گرمایشی مداری ایمن‌سازی شد ضمن این‌که 167 کلاس هنوز بخاری نفتی دارد و مناطق صعب‌العبوری است که هنوز به گاز دسترسی ندارند و ما نیز به دنبال جایگزینی آن با رادیاتورهای برقی و سیستم هوای کوره گرم هستیم.  

وی همچنین باتوجه به این‌که در برخی روستاها نیز گازرسانی انجام شد و حتی علمک‌ها نصب شد اما هنوز گاز مدرسه وصل نشد، از مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق خواست تلاش کنند کنتور سریعتر وصل شود و گاز به‌عنوان یک منبع سوخت سالم به این مدارس برسد تا خدای ناکرده شاهد اتفاق بدی نباشیم.

وی بااشاره به ضرورت رعایت استانداردها گفت: نوسازی حتماً باید در همه ساخت و سازها حضور داشته باشد و  تمام مراحل ساخت و ساز باید با نظارت کامل نوسازی انجام شود.  لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 95 درصد طرح های راکد تجهیز و نوسازی مدارس مازندران سال تحصیلی جدید فعال می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir