امروز جمعه 04 مهر 1399 ساعت 07:10:41

دوربین خبر

کد مطلب : 31028 -تاریخ انتشار : جمعه 29 آذر 1398 -ساعت : 21:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 سومین جشنواره « کاکایی ها» در تنکابن برگزار شد  

 سومین جشنواره « کاکایی ها» در تنکابن برگزار شد 

به گزارش دوربین خبر،سومین جشنواره کاکایی ها با حضور علاقمندان به صنعت پرنده نگری و با هدف صیانت از این گونه های ارزشمند حیات وحش در حاشیه رودخانه چشمه کیله تنکابن برگزار شد.

محمد زرودی شهردار تنکابن در حاشیه سومین جشنواره کاکایی‌ها در کنار پل تاریخی چشمه کیله در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رودخانه چشمه کیله از دیر باز علاوه بر شریان اصلی شهر، و تأثیر ان در رونق و زیبایی تنکابن، زیستگاه پرندگان مهاجری چون کاکایی‌ها و انواع ماهی‌ها مانند ماهی آزاد و سفید بوده و این زیستگاه به نام تنکابن به ثبت ملی رسیده است.

وی افزود: امروز صنعت گردشگری دیگر فقط محدود به یک سفر و یا دیدن دشت و سبزه نیست بلکه شاخه‌های آن بسیار وسیع بوده و پرنده نگری هم به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری، علاقهمندان بسیاری دارد.

وی ادامه داد: روند رو به رشد پرنده نگری در ایران نشان می‌دهد که افراد مختلفی از هر قشر جامعه و با هر شغلی که دارند می‌توانند به این رشته طبیعت گردی روی بیاورند.

زرودی اضافه کرد: مردم تنکابن با همزیستی مسالمت آمیز با این پرندگان عادت کرده و در ساعات مختلف روز شاهد هستیم که شهروندان بسیاری برای غذا دادن به این پرندگان ساعت خوشی را برای خود فراهم می‌سازند.

شهردار تنکابن با بیان اینکه رودخانه چشمه کیله با بودن این پرندگان جلوه‌ی زیبا تری پیدا می‌کند، اظهار داشت: در دوسال اخیر تلاش‌ها و اقدامات زیادی برای زیبا سازی پل تاریخی و رودخانه چشمه کیله از سوی شهرداری و شورای اسلامی انجام شده است.

وی هدف از برگزاری جشنواره کاکایی‌ها را علاوه بر شناساندن اینظرفیت گردشگری تنکابن به کشور، فراهم آوردن لحظاتی شاد برای شهروندان در جهت ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه برشمرد.

با راه اندازی مجموعه گردشگری حاشیه رودخانه چشمه کیله و رمپ حاشیه این رودخانه روزهای خوبی در انتظارتنکابن است.

خبر : سهیلا محمدی


منبع : شمالتایم


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد :  سومین جشنواره « کاکایی ها» در تنکابن برگزار شد 

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir