امروز شنبه 05 مهر 1399 ساعت 05:13:10

دوربین خبر

کد مطلب : 31055 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 دی 1398 -ساعت : 08:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ائتلافات اصولگرایی تا دیدارهای اصلاحاتی|جنگ قدرت در انتخاب

حاشیه انتخاباتی/2

ار دیدارهای اصلاح طلبان با حجت الاسلام ناطق نوری تا ورود پول های کثیف به انتخابات

به گزارش دوربین خبر،رصد حاشیه ها و شنیده های منتشر شده در فضای مجازی استان مازندران در هفته ای که گذشت تحولات متفاوتی را نشان می دهد.

ار واکنش سایت فرماندارق نور در انتخابات تا دیدارهای اصلاح طلبان با حجت الاسلام ناطق نوری.

براساس .شنیده ها با توجه به انصراف برخی نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی و نیز تلاش در ارائه سرلیست های انتخاباتی از سوی حریانات 

بخشی از فعالیت های اخیر انتخاباتی مازندران منتشر می شود .

این هفته برخی بولتن های خبری با تشریح عملکرد کلی مجلس شورای اسلامی با پیش بینی خارج از عرف مدعی این شده اند که نیمی از نمایندگان مازندران در انتخابات حضور نخواهند داشت.  
برخی تحلیلگران آورده اند،عملکرد کلی مجلس شورای اسلامی در دوره دهم به نحوی است که تغییر حداکثری ترکیب آن قابل پیش‌بینی بود اما گمان نمی‌رفت این تغییرات حداکثری، پیش از ثبت نام آغاز گردد به نحوی که برخی از نمایندگان حاضر به ثبت‌نام در انتخابات نیز نشده‌اند.متاثر از فضای کلی کشور پیش‌بینی می‌شد حدود ۸۰ درصد نمایندگان مازندران نیز در صورت حضور در انتخابات شانس راه‌یابی مجدد به مجلس را نداشته باشند، اما شرایط به نحوی رقم خورد که حدود نیمی از نمایندگان فعلی مازندران حتی تبلیغات رسمی انتخابات این دوره را نیز تجربه نخواهند کرد.انتقال حوزه انتخابیه، انصراف از انتخابات، حتی عدم احراز صلاحیت از جمله مواردی است سبب بروز این اتفاق می‌شود که تاکنون بخشی از این موارد رسما از سوی کاندیدا اعلام شده است.از این حیث شاید بتوان تجربه نمایندگان مازندران در مجلس دهم و شرایط و جو حاکم بر اوضاع پیش از انتخابات مجلس یازدهم در استان را یک استثنا در ده دوره گذشته انتخابات مجلس در استان ارزیابی کرد چراکه با وجود این شرایط، افکار عمومی تاکنون نشان داده است از تعییرات حداکثری در ترکیب مجمع نمایندگان استان استقبال می‌نماید.

اما 
ورود پولهای کثیف به چرخه انتخابات ؛ یکی دیگر از حاشیه های هفته اخیر بوده است 

سوابق غ.مقصودی معروف به بهادر یکی از حامیان و اسپانسرهای مالی یکی ار نمایندگان سابق نیز بازتاب های متفاوت داشت .
نمونه هایی از سوابق او سابقه زندانی بعلت شرارت و زورگیری  /سرقت های مختلف و مخوف در سطح استان /از اراذل و اوباش منطقه و ایجاد نا امنی و رعب و وحشت در منطقه /سابقه درگیری با مامورین و زخمی شدن از ناحیه پا /سارق بانک آمل در سال ۱۳۷۴ /دارای پرونده سطح بالا در دستگاههای امنیتی /معتاد به مواد مخدر /سارق بین المللی و بانک سوییس

حالا با انتشار پ.ن : چرا باید یه همچین افراد مساله داری تو تیم آقای علی اسماعیلی باشن؟ چه توجیهی دارن برای این مسئله هست ؟

بعد از خبری که درباره حمایت فرماندار نور از نماینده این شهر  انتشار داده شد، این بار هادی اسماعیلی فرزند علی اسماعیلی شائبه حمایت شادمان از اسماعیلی را قوت بخشید. هادی اسماعیلی در استوری اینستاگرام شخصی خود همراه با عکس دو نفره از اسماعیلی و شادمان نوشت: (( پیروزی در سایه اتحاد )) مطمئنا فرزند این نماینده مجلس بی جهت این استوری را نگذاشته است. لازم است شورای محترم نگهبان فورا به این موضوع ورود پیدا کرده و برخورد قانونی و لازم را در این مورد اجرا نماید. چرا از سوی دستگاه امنیتی برخورد لازم صورت نمی دهد.

فضای مجازی از نمایندگان شورای نگهبان خواسته اند در خصوص این نوع موضوعات واکنش نشان دهند. 
اما در بسته خبری پیش رو 

امام جماعت انتخاباتی هم یکی از پربازدیدها بوده است.
 امام جماعت مسجد امام حسن عسگری ع راهبند ساری که گفته شدع  حامی پروپا قرص کاندیدای حوزه ساری میاندرود آقای بابایی کارنامی به هرنحوی درصدد حمایت از این شخص در این دوره و رسیدن به اهداف سو خویش می باشد .

گفته شده است نامبرده هفته قبل نیز با سواستفاده از منصب امام جماعتی خویش نماینده ولی فقیه آیت الله لایینی را در مسجد دعوت میکند در حالی که اقای بابایی در آن برنامه حضور دارد تا بتوانند حمایت ولی فقیه در استان را کسب نمایند.

 باتوجه به شنیده ها گمانه ‌زنی لیست ائتلاف اصولگرایان انقلابی مازندران؛ تا به این لحظه جریان اصولگرایی و انقلابی مازندران بر روی شخصیت‌های تاثیرگذار اصولگرایان انقلابی مازندران جمع‌بندی رسیدند و حضور آنها در لیست ائتلاف اصولگرایان انقلابی مازندران برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قطعی شد که بدین شرح است:
۱- غلامرضا شریعتی رئیس سابق سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران از حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه
۲- کمال علیپور خنکداری نماینده مردم در مجلس دوره نهم از حوزه انتخابیه قائم‌شهر
۳- منصورعلی زارعی فرماندار اسبق ساری از حوزه انتخابیه ساری
،عبدالرضا بابایی معاون دانشگاه آزاد استان
۴- مهدی سعادتی استاندار اسبق گیلان از حوزه انتخابیه بابل
۵- مهدی نائیج بازنشسته دانشگاه افسری نيروی دريایی امام خمینی(ره) از حوزه انتخابیه نوشهر
۶- حسن نتاج از حوزه انتخابیه بابل
۷- عبدالوحید فیاضی نماینده مجلس دوره نهم از حوزه انتخابیه نور و محمودآباد.
۸- دکتر علی اصغرباقرزاده از بابلسر

دیدار و گفتگوی حجت الاسلام ناطق نوری در منزل اصغر گرزین کاندیدای جریان اصلاحات در قائمشهر
 دیدارهای سیاسی حجت الاسلام ناطق نوری

شنیده ها حاکی از آن است که ناطق نوری به همراه آقای کیومرث نیاز آذری در ویلای شخصی ایشان در منطقه سوادکوه دیدار داشته استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : حاشیه انتخاباتی/2

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir