امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:31:07

دوربین خبر

کد مطلب : 31106 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 دی 1398 -ساعت : 08:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تعیین تکلیف پرونده های معوقه و کاهش اطاله دادرسی مورد توجه روسای دادگستری شهرستان قرار گیرد

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد:

تعیین تکلیف پرونده های معوقه و کاهش اطاله دادرسی مورد توجه روسای دادگستری شهرستان قرار گیرد

به گزارش دوربین خبر،
رئیس کل دادگستری مازندران در همایش استانی روسای دادگستری ها، دادگاههای عمومی بخش و دادستانهای سراسر استان، رسیدگی به پرونده های قدیمی ومعوقه، استفاده از ظرفیت های مجازاتهای جایگزین حبس، بهره برداری بهینه از ظرفیت شورای حل اختلاف با حفظ حقوق شهروندي و رعايت اصول و ارزش‌هاي اسلامي را از اولویتهای دادگستری استان بیان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین اکبری اظهار داشت: این همایش، باهدف اجرایی کردن دستور العمل های ریاست قوه قضاییه در خصوص رسیدگی به پرونده ها، کاهش اطاله دادرسی ، تعیین تکلیف فوری پروندهای معوقه، کاهش جمعیت کیفری باتقویت نهادهای صلح و سازش به جهت نقش آن در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان و ساماندهی زندان ها برگزار شده است.
رییس کل دادگستری استان مازندران در خصوص تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی در استان گفت: اگر چه رسیدگی به پرونده ها زمانبر و نیاز به اقدامات جانبی و اخذ نظرات کارشناسی وبرخی اقدامات از سوی نیروی انتظامی است ولی انتظار ما این است روسا و دادستانها با جدیت در اینگونه موارد، ورود به موقع داشته باشند تا موجودی پرونده ها در شعبات به حداقل برسد .
عالی ترین مقام قضایی استان تصریح کرد: امید است با کار جهادی و دقت وسرعت، رسیدگی به پرونده ها تسریع یابد و یقینا دستیابی به این هدف، منوط به همکاری تمام همکاران قضایی و اداری است.
رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه اظهار داشت: رسیدگی به پرونده های قدیمی ومعوقه باید به عنوان اولویت کاری قرارگیرد و همکاران قضایی، روزانه نسبت به وضعیت این پرونده‌ها و علت تاخیر در کار رسیدگی تلاش کنند تا پرونده ها، سریعا به سرانجام برسد ورسیدگی ها به نقطه ای برسد که در آینده نزدیک، هیچ دغدغه و درخواست های مردمی نسبت به تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها، نداشته باشیم.
این مقام عالی قضایی استان همچنین به بحث کاهش اطاله دادرسی در دادسراها اشاره کرد و افزود: پرونده هایی که مشمول طرح رسیدگی به پرونده های معوقه می شوند باید در مدت معین شده با ظرفیتهای قضایی تعیین و تکلیف شوند.
رییس کل دادگستری استان مازندران همچنین اظهار داشت: تقویت شعب شورای حل اختلاف در دادسراها باید به طور ویژه در دستور کار دادستانهای سراسر استان قرار گیرد تا پرونده هایی که امکان صلح و سازش در آن وجود دارد با قید فوریت با دقت و سرعت لازم تعیین و تکلیف شود.
رئيس کل دادگستري استان مازندران، حفظ کـرامت و ارزش های والاي انساني، احترام به آزادي‌هاي مشروع و حفظ حقوق شهروندي و رعايت اصول و ارزش‌هاي اسلامي را در گرو اقدامات صحيح و عادلانه همکاران قضايي، انتظامي و اطلاعاتي دانست وبیان داشت: همکاران قضایی استان ،قضات ،ضابطين، بازجويان و ناظران زندانها و بازداشتگاههاي سراسر استان باید نسبت به تکریم مراجعین حوزه های قضایی استان، اهتمام ویژه داشته باشند.
شایان ذکر است در این جلسه معاونین، روسا ی دادگستری ها، دادگاهای عمومی بخش و دادستانها،هر کدام بصورت جداگانه با برگزاری کارگروهائی ،نقطه نظرات خود را مطرح کردند و دستورات لازم در خصوص آن توسط رِئیس کل دادگستری استان صادرشد.


تعیین تکلیف پرونده های معوقه و کاهش اطاله دادرسی مورد توجه روسای دادگستری شهرستان قرار گیرد

تعیین تکلیف پرونده های معوقه و کاهش اطاله دادرسی مورد توجه روسای دادگستری شهرستان قرار گیردلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تعیین تکلیف پرونده های معوقه و کاهش اطاله دادرسی مورد توجه روسای دادگستری شهرستان قرار گیرد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir