امروز جمعه 09 آبان 1399 ساعت 04:49:34

دوربین خبر

کد مطلب : 31128 -تاریخ انتشار : جمعه 27 دی 1398 -ساعت : 21:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهره گیری از ظرفیت سمن های اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر آگاهی رسانی را تقویت می کند

استاندار مازندران در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:

بهره گیری از ظرفیت سمن های اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر آگاهی رسانی را تقویت می کند

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور معاونین و مدیران کشوری این ستاد در استانداری تشکیل شد، با بیان این مطلب، افزود: تمهید بستر های فرهنگی جامعه برای پذیرش بهبود یافتگان اعتیاد از مهم ترین مسئولیت های دستگاه های متولی مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر است.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، یادآور شد: باید میزان اثربخشی برنامه های مبارزه با مواد مخدر در حوزه های مختلف درمان، پیشگیری و ... با انجام کار پژوهشی و آموزشی ارتقا یابد.

وی بر بهره گیری از کا هنرمندانه و خلاق بویژه استفاده از ظرفیت بالای هنر و ادبیات در قالب قصه، فیلم، مستند سازی و انواع شکل های موثر هنری در این راستا تاکید کرد و بیان داشت: از فرصت صدا و سیما و فرهنگ و هنر باید به شکل خاص برای ارتقاء اثربخشی برنامه های این حوزه استفاده شود و برای این بخش ها نیاز است اعتبارات کافی قائل شد.

استاندار استفاده از توانمندی سمن های مردم نهاد در پیشگیری و درمان اعتیاد را تاثیرگذار دانست و تصریح نمود: در مازندران گام های خوبی در ایجاد سمن های تخصصی، روستایی و دانش آموزی برای بهره گیری از این ظرفیت بزرگ برداشته شده و در تلاشیم تا به لحاظ کمی و کیفی سمن ها را تقویت کنیم.

استاندار مازندران باردیگر انجام پژوهش های علمی و متقن در این حوزه را در برنامه ریزی های پیش رو موثر و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد وضعیت مصرف و اعتیاد در مازندران بهتر از دیگر مناطق کشور است که می طلبد با حمایت بیشتر از استان از سوی مسئولان ملی این روند تداوم یابد و تقویت شود.

گفتنی است، در این جلسه کمیته های فرهنگی و پیشگیری، مقابله با عرضه، درمان و حمایت های اجتماعی، توسعه مشارکت های مردمی و کمیته حقوقی این شورا به ارایه گزارش و طرح مطالبات و نیازمندی ها در حوزه های مرتبط پرداختند و مقرر شد با بررسی های لازم این نیازها از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تامین و تقویت شود.   


بهره گیری از ظرفیت سمن های اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر آگاهی رسانی را تقویت می کندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بهره گیری از ظرفیت سمن های اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر آگاهی رسانی را تقویت می کند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir