امروز چهار شنبه 22 مرداد 1399 ساعت 21:57:10

دوربین خبر

کد مطلب : 31129 -تاریخ انتشار : جمعه 27 دی 1398 -ساعت : 21:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
14 خانه بومگردی در رامسر به ثبت رسید

14 خانه بومگردی در رامسر به ثبت رسید

به گزارش دوربین خبر،

شناسایی و ثبت آثار تاریخی و يا محوطه باستاني جديد توسط اهالي بومي، دوستداران ميراث فرهنگي، شوراهاي اسلامي، دهياري ها و يا كارشناسان اين اداره به شکوفایی هر چه بیشتر گردشگری در شهرستان خواهد انجامید.

 نادر سحرخیز در ديدار با فرمانده یگان حفاظت آثار تاریخی استان مازندران و مدیر حقوقی اداره کل و کارشناسان اداره رامسر افزود: بیش از صد اثر تاریخی در اين شهرستان شناسايي شده كه از اين تعداد 14 اثر در فهرست آثار ملي ثبت شده است.
وي با بيان اينكه اعتبارات دولتي پاسخگوي مرمت بناهاي و محوطه های تاريخي نيست تصريح كرد: با اعتبارات موجود نمي توان حتي پنج درصد از اين قبيل بناها را در هر سال مرمت و بازسازي كرد.

ریاست ميراث فرهنگي، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامسر تاكيد كرد: بايد از توان بخش خصوصي براي مرمت آثار تاريخي كمك گرفت و با بازسازي و تغيير كاربري هر بنا حداقل براي پنج تا 10 نفر به طور مستقيم ويا غير مستقيم اشتغالزايي ايجاد مي شود.

وي اظهار داشت: شهرداري ها، دهياري ها و دستگاه هاي اجرايي مي توانند با تخصيص اعتبارات سالانه در بازسازي بخشي از آثار تاريخي مشاركت كنند.

سحرخیز گفت: در حال حاضر بيش از 14 خانه بوم گردي در شهرستان رامسر راه اندازي شده است و راه اندازي اين خانه ها، نمونه موفق مشاركت بخش خصوصي در ايجاد اشتغال و توسعه زير ساخت هاي صنعت گردشگري هستند كه بايد به عنوان يك الگو در ساير بخش ها نيز مورد استفاده قرار گيرد.

وي تاكيد كرد: در شرايط به سر میبریم که توسعه کشاورزی نیز مستلزم توسعه گردشگری می باشد و در واقع از ظرفیت مزارع شهرستان رامسر باید در حوزه گردشگری بهرمند شد و این موضوع خصوصا در بخش روستایی نیازمند کمک همه جانبه دهیاران و شوراهای اسلامی می باشد.


14 خانه بومگردی در رامسر به ثبت رسیدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 14 خانه بومگردی در رامسر به ثبت رسید

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir