امروز شنبه 10 آبان 1399 ساعت 14:31:28

دوربین خبر

کد مطلب : 31137 -تاریخ انتشار : جمعه 04 بهمن 1398 -ساعت : 18:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تربیت اسلامی در مدارس ضامن پرورش نسل پویا

تربیت اسلامی در مدارس ضامن پرورش نسل پویا

نماینده ولی فقیه در مازندران بر ترویج همه جانبه تربیت اسلامی در مدارس استان تاکید کرد.

به گزارش دوربین خبر،

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام محمدی لایینی امروز در نشست شورای آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ضرورت مشارکت در آموزش و پرورش برای تربیت آینده سازان کشور، گفت:  همان طوری که اقتصاد اگر صرفاً  دولتی باشد خیلی رشد نمی کند در حوزه  آموزش و پرورش هم همین گونه است و البته نمی گویم دولت بی سهم باشد و کل مجموعه به مردم سپرده شود چون هم هزینه ها سنگین است و هم سلایق بسیار مختلف است اما باید  مردم نیز مشارکت داده شوند.

وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش با شورایی شدن با نشاط تر می شود و رغبت برای مساعدت مادی و معنوی  از سوی مردم هم بیشتر می شود ضمن اینکه شورا هم از امور دینی و دستوری قرآنی است.

نماینده مقام معظم رهبری همچنین گفت: پس سیاستگذاری دولت سر جای خود اما جایی برای مشارکت مردم در آموزش و پرورش  نیز تعریف شود.

محمدی لایینی با اشاره به ضرورت جدی گرفتن ارزش ها در حوزه تعلیم و تربیت  گفت: اسناد بالادستی نظام در آموزش و پرورش جدی گرفته شود نه اسناد سازمانهای بین المللی ازجمله یونسکو چون این اسناد  اگرچه نکات مثبتی  هم  دارد اما روح حاکم بر اسناد آنان بر فاصله گرفتن جوانان از دین و گسترش لیبرالیسم و باورهای سکولاریستی است.

وی همچنین  بااشاره به سبک مدیریت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: خروجی مدارس ما باید مانند این شهید سرافراز باشد که الگوی مدیریت جهادی و استشهادی بود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تربیت اسلامی در مدارس ضامن پرورش نسل پویا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir