امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 13:51:47

دوربین خبر

کد مطلب : 31146 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 بهمن 1398 -ساعت : 12:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
درخشش چهار شهر مازندران در انتخاب پایتخت کتاب ایران

درخشش چهار شهر مازندران در انتخاب پایتخت کتاب ایران

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از راه یابی شهرهای ،ساری، بهشهر، بابل و آمل به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران خبر داد.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران صبح امروز گفت: ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط از جمله نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی همچون نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بخش خصوصی و فعالان فرهنگی و تشکل‌های مردم‌نهاد شروع به کار کرد.

زارع افزود: در این رویداد با اعلام فراخوان ارسال آثار ، شهرهای متقاضی شرکت در این طرح، آثار و مستندات خود را به دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردند.

زارع تصریح کرد: کیفیت آثار ارسالی در این دوره نسبت به دوره‌های گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بود به‌گونه‌ای که داوران مراحل اولیه این طرح برخلاف روال سال‌های گذشته که ۲۰ شهر از کل کشور را به‌عنوان شهرهای راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب می‌کردند در این دوره ۳۸ شهر را برای این مرحله انتخاب و به دبیرخانه معرفی کردند، که در میان شهرهای برگزیده، ساری، بهشهر، بابل و آمل نیز حضور دارند که باید گفت استان مازندران بیشترین سهم حضور در این دوره را به دست آورده است.

او با اشاره به اینکه داوری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی این رویداد در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد ، گفت: در مراسم اختتامیه که در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران با حضور اصحاب قلم و فرهنگ برگزار خواهد شد ششمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر خلاق در زمینه کتاب‌خوانی معرفی خواهد شد.

وی با قدردانی از مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، مدیرکل امور کتابخانه های استان ، شهرداری ها ، مدیر کل کانون پرورش فکری و نهادهایی که در این زمینه همکاری داشته اند، اذعان داشت: خوشحالیم که در این دوره از جشنواره پایتخت کتاب، توانستیم نقش موثر استان مازندران در گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور را به منصه ظهور برسانیم.


درخشش چهار شهر مازندران در انتخاب پایتخت کتاب ایرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : درخشش چهار شهر مازندران در انتخاب پایتخت کتاب ایران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir