امروز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 23:23:33

دوربین خبر

کد مطلب : 31153 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 بهمن 1398 -ساعت : 16:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آموزش و پرورش مازندران از دستگاه های پیشرو کشور در اجرای سند تحول بنیادین است

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:

آموزش و پرورش مازندران از دستگاه های پیشرو کشور در اجرای سند تحول بنیادین است

به گزارش دوربین خبر،

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در تمام دنیا واژه و مفهومی به اندازه «توسعه»-development- بسامد و فرآوانی ندارد و دلیل آن نیز این است که انسان تنها در قالب این مفهوم به آمال و آرزوهای خود خواهد رسید.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر توسعه سرچشمه آمال بشری است، سوال من این است کدام سازمان و نهاد و دستگاه، توسعه آفرین است؟ و پاسخ آن آموزش و پرورش است که در قالب مدرسه به‌عنوان سازمان اصلی تحول، توسعه را رقم خواهد زد.
حسینی در ادامه از مدرسه با عنوان جعبه سیاه و میزان الحراره جامعه نام برد و گفت: هر اتفاق خوب و یا بد جامعه ریشه در مدرسه دارد و در مدرسه رقم می‌خورد ضمن اینکه کارگزار اصلی توسعه نیز کسی نیست جز معلم فکور.
وی همچنین گفت: هیچ جامعه‌ای از سطح معلمان خود توسعه‌یافته‌تر نخواهد بود و بر همین اساس ما راهی نداریم جز اینکه معلمان خود را بعنوان کارگزاران فکور، توسعه و تعالی دهیم.
حسینی تصریح کرد:دستگاه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش، به‌عنوان نهاد تحول، تنها متولی توسعه است و مدرسه، سازمان اصلی توسعه است و معلمان نیز کارگزاران فکور توسعه هستند که می‌توانند فرصت‌های بی‌شماری برای جامعه خلق کنند و این نشانگر اهمیت آموزش و پرورش است.

اوهمچنین به جایگاه برجسته آموزش و پرورش مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران برای دستگاه تعلیم و تربیت کشور بسیار مهم است  ضمن این‌که در بسیاری از شاخص‌ها رتبه اول و دوم و سوم را داراست.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : آموزش و پرورش مازندران از دستگاه های پیشرو کشور در اجرای سند تحول بنیادین است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir