امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 14:41:04

دوربین خبر

کد مطلب : 31163 -تاریخ انتشار : جمعه 11 بهمن 1398 -ساعت : 12:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بررسی مشکلات اتحادیه مرغداران در نشست دولت و بخش خصوصی/وضعیت واحدهای دام و طیور بررسی می شود

بررسی مشکلات اتحادیه مرغداران در نشست دولت و بخش خصوصی/وضعیت واحدهای دام و طیور بررسی می شود

به گزارش دوربین خبر،

نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران به منظور بررسی مسایل مرتبط با صادرات مرکبات، مشکلات و موانع اتحادیه مرغداران و اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان استان به ریاست احمد حسین زادگان، استاندار و رییس این شورا برگزار شد.

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در این نشست صادرات را راهبرد مهم ارزآوری و شکوفایی اقتصادی برشمرد و گفت: در شرایط فعلی میزان تولید مرکبات در داخل کشور بیش از نیاز مصرف داخلی است و باید برای رفع این مشکل برنامه صادراتی تدوین شود.

حسین زادگان با اشاره به این که به دلیل این که در گذشته در امر صادرات مرکبات اقدام اساسی صورت نگرفته، امروز ما در بازار فروش این محصول راهبردی در استان با مشکل مواجه ایم، افزود: این در حالیست که بازار خوبی برای فروش در کشورهای آسیای میانه وجود دارد و صادرکنندگان باید در جذب حداکثری این بازار اهتمام جدی نمایند.

وی برقراری تعرفه ترجیحی برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای اوراسیا را یک فرصت در این زمینه دانست و یادآور شد: از این ظرفیت باید برای صادرات کالاهای غیرنفتی تولیدی استان به کشورهای اوراسیا استفاده شود و قطعا با افزایش میزان صادرات، نگرانی ناشی از اشباع بازار داخلی نخواهیم داشت.

استاندار با بیان این که تصدی گری دولت رو به کاهش است و بخش خصوصی به دنبال فعالیت بیشتر درتمام امور است، خاطرنشان کرد: صرفا کسانی می توانند در این شرایط ادامه فعالیت داشته باشند که کالاهای تولیدی خود را رقابتی تر عرضه کنند؛ چرا که این؛ منطق بازار است.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان  خوراک دام باید با افزایش میزان کیفیت محصول و بهره گیری از تکنولوژی نوین و کاهش قیمت ها، مصرف کنندگان را تشویق به استفاده از خوراک دام و طیور صنعتی کنند.

وی خواهان بررسی وضعیت موجود واحدهای تولیدی ظرفیت خوراک دام، طیور و آبزیان استان مازندران از سوی سازمان صمت برای تصمیم گیری آینده برای صدور یا عدم صدور مجوز برای این واحدها شد. 


بررسی مشکلات اتحادیه مرغداران در نشست دولت و بخش خصوصی/وضعیت واحدهای دام و طیور بررسی می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بررسی مشکلات اتحادیه مرغداران در نشست دولت و بخش خصوصی/وضعیت واحدهای دام و طیور بررسی می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir