امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 20:16:58

دوربین خبر

کد مطلب : 31237 -تاریخ انتشار : جمعه 25 بهمن 1398 -ساعت : 12:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازدید رئیس دادگستری استان مازندران از زندان ساری/آزادی 850 زندانی درراستای کاهش جمعیت کیفری دراستان

بازدید رئیس دادگستری استان مازندران از زندان ساری/آزادی 850 زندانی درراستای کاهش جمعیت کیفری دراستان

به گزارش دوربین خبر،

رئیس کل دادگستری استان درراستای کاهش جعیت کیفری به همراه جمعی از معاونین و 60نفراز قضات دادگاه تجدید نظر، دادسرای مرکز استان، دادگاه انقلاب و رییس و دادستان حوزه قضایی میاندرود با حضور در زندان ساری با مدد جویان به صورت چهره به چهره ملاقات کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، رئیس کل دادگستری مازندران گفت:همزمان با فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی، این بازدید در راستاي نظارت بر اجراي دقيق دستورالعمل هاي قوه قضائيه از زندانها و با هدف بررسی فعالیت های انجام شده در حوزه قضایی شهرستان و ساماندهی وضعیت زندانیان صورت گرفت و درراستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری بافراهم کردن زمینه های لازم 850 زندانی آزادشده اند.
این مقام عالی قضایی استان همچنین هدف مهم از این بازدید هارا پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان و اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان عنوان و تاکید کرد: در راستای کاهش جمعیت کیفری، قضات با حضور در زندان و دیدار با زندانیان از نزدیک می توانند در جریان مسائل، مشکلات و مسائل مطروحه زندانیان قرار گیرند و در چهارچوب حدود، اختیارات و مقدورات قانونی، اقدام لازم جهت حل و فصل مشکلات آنان را فراهم سازند.
حجت الاسلام و المسلمین اکبری گفت: مددجویان در این مدت که در ندامتگاهها هستند باید تلاش کنند نگاه و رفتارشان به زندگی تغییر یابد وگرنه آزادی از زندان بدون ایجاد تحول رفتاری و اخلاقی ،مشکلی را حل نخواهد کرد.
این مقام قضایی در ادامه به موضوع صلح و سازش اشاره کرد و افزود: شورای حل اختلاف می تواند در کاهش آمار زندانیان بسیار مفید و اثرگذارباشد که این امر با تقویت شعب شورای حل اختلاف زندان امکان پذیرتر خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین اکبری با اشاره به تأکيدات رئيس قوه قضایيه مبني بر تلاش در زمينه ايجاد صلح و سازش در پرونده هاي منتهي به حکم قصاص گفت: ترويج فرهنگ صلح و سازش که داراي ريشه هاي ديرينه تاريخي و اعتقادي در بين مردم شريف ايران است مي تواند با استفاده از ظرفیت صاحب نفوذان و صاحبان کلام در بسياري از موارد راهگشای مشکلات باشد.
این مقام عالی قضایی استان خاطرنشان کرد: در پرونده هاي منتهي به قصاص باید اجراي احکام و شوراهاي حل اختلاف در جهت ايجاد صلح و سازش تلاش کنند.
شایان ذکر است مسئولان قضایی استان، از کلیه بندها و نیز امکانات رفاهی و خدماتی داخل بند بازدید و به همراه دیگر قضات با بیش 400 مددجو گفتگو و دستورات لازم قضایی صادر کردند.


بازدید رئیس دادگستری استان مازندران از زندان ساری/آزادی 850 زندانی درراستای کاهش جمعیت کیفری دراستانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بازدید رئیس دادگستری استان مازندران از زندان ساری/آزادی 850 زندانی درراستای کاهش جمعیت کیفری دراستان

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir