امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 03:34:26

دوربین خبر

کد مطلب : 31268 -تاریخ انتشار : شنبه 03 اسفند 1398 -ساعت : 06:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زنان مقتدر جامعه را می سازند

دوربین خبر گزارش می دهد...

زنان مقتدر جامعه را می سازند

به گزارش دوربین خبر،به بهانه ورود نخستین زن در عرصه سیاست و قدرت مازندران، باید گفت:جامعه زنان مازندران در اقشار متنوع و مختلف به دور از سلایق سیاسی در وحدتی بی نظیر به دور از تفکیک زن و مرد برای اقتدار و همدلی در"| حمایت زنان از زنان در جامعه"| قدم بردارند. گزارشی از:سمیه فقیه خبرنگار صداو سیمای مازندران

به گزارش دوربین خبر،

پای حماسه ایستادن را خیلی ها برای زنان دور از تصور می دانند. 

نگاه و نگرش های حقیرانه همواره در طول تاریخ کشورها؛ جامعه زنان را با یک چالش بزرگ روبرو کرده بود،چالش خودساخته ای به نام کم توانی زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی.

نگاهی بر تاریخ سیاسی جهان، اگر چه حضور بانوانی در اریکه قدرت و فرمانروایی را نشان می دهد اما به دلیل نگرش های استبدادی حاکم ؛بانوان نتوانسته اند روح عاطفی حاکم بر وجود یک زن را در جامعه در مسیر تعالی تزریق نمایند. 

انقلاب اسلامی ایران با توجه به نقش زنان در خانواده و تحکیم بنیان های خانوادگی جایگاه تنزل یافته زن امروز را به جایگاهی والا در تعریف زن آینده تا آغاز مادرانگی شانیت بخشیده است.

زنانی که تا پیش از انقلاب فرصت حضور در جوامع علمی و عزل و نصبی نداشتند امروز در کرسی های بهارستان و پست های مدیریتی کشور از فرمانداران تا بخشداران جای می گیرند. 

صرف نظر از نقص های قانونی فراوان در حمایت از حقوق زنان ،تثبیت جایگاه های مادرانه در جامعه ،ضعف های امکاناتی در حمایت و پشتیبانی از زنان،بهره گیری از سیاست های نخ نما شده و بسنده کردن به دست یافتن پست های 30 درصدی که وعده آن در دولت تدبیر و امید داده شده بود،امروز نیازمند تدوین برنامه ای چند جانبه در ابعاد مختلف ارتقا منزلت زنان در جامعه هستیم.

زن در جامعه امروز که از او به عنوان ابزار بهره برده می شود نیازمند ترمیم روح و اراده خویش است.

زن در جامعه امروز نیازمند رهایی از آسیب های اجتماعی است که به دلیل عدم کرامت اجتماعی اش در جامعه حادث شده و در علل و ریشه های فرهنگی و روانی حاصل از آن باید تلنگری سنگین بر جامعه مردانه زد که کرامت زن را در جایگاه والای انسانی و آسمانی او نخواسته اند و یا او را کمرنگ دیده اند. 

با ورود نخستین زن در عرصه سیاست و قدرت مازندران، انتظار می رود جامعه زنان مازندران در اقشار متنوع و مختلف به دور از سلایق سیاسی در وحدتی بی نظیر برای اقتدار و همدلی در حمایت زنان از زنان در جامعه قدم بردارند. 

عالیه زمانی در نطق های انتخاباتی اش بیش از هر چیز اتحاد جامعه زنانه را با حمایت مردان آزادمرد پیوند زد و این قدرت،شجاعت و نیز حضور در صحنه برای نخستین بار در مازندران جای تحسین دارد.

سمیه فقیه /

مشاور امور بانوان و خانواده بسیج سازندگی مازندران 


زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازند

زنان مقتدر جامعه را می سازندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : زنان مقتدر جامعه را می سازند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir