امروز پنج شنبه 08 آبان 1399 ساعت 11:38:03

دوربین خبر

کد مطلب : 31272 -تاریخ انتشار : شنبه 03 اسفند 1398 -ساعت : 15:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر اجرای ابلاغ الکترونیکی در حوزه‌های قضایی استان مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران مطرح کرد:

تاکید بر اجرای ابلاغ الکترونیکی در حوزه‌های قضایی استان مازندران

به گزارش دوربین خبر،

حجت الاسلام و المسلمین اکبری از برنامه ریزی در جهت سرعت بخشی به رسیدگی‌ها در حوزه‌های قضائی استان مازندران خبرداد و گفت: هم اکنون مازندران در بحث ابلاغ الکترونیکی رتبه چهارم کشور را دارد و با توجه به اهمیت ابلاغ الکترونیک باید به نقطه‌ای بالاتر از این برسیم.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران حجت الاسلام اکبری در جلسه‌ای که با حضورمعاونین برگزار شده بود با بیان اینکه تعیین تکلیف پرونده‌های مهم نیازمند روحیه جهادی و دلسوزی در کاراست، گفت:در مسیر رسیدگی‌های عادلانه و بهنگام، قضات و کارکنان باید همه همت و انرژی خود را مصروف کنند.
حجت الاسلام و المسلمین اکبری از برنامه ریزی در جهت سرعت بخشی به رسیدگی‌ها در حوزه‌های قضائی استان مازندران خبرداد و تصریح کرد: همه تلاش شبانه روزی ما و همکاران شناسایی علل مختلف اطاله دادرسی و چاره اندیشی و ارائه راهکار‌های نو و کارآمد در جهت رفع آن است، بطوریکه عملکرد تک تک شعبات رصد و ارزیابی می‌شود تا تحول سازنده‌ای در کاهش زمان رسیدگی‌ها و جلوگیری از اطاله دادرسی ایجاد شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان مازندران بر رسیدگی کیفی و همراه با سرعت و دقت تاکید کرد و گفت: رسیدگی به پرونده‌ها مستلزم روحیه مسئولیت پذیری، مدیریت جهادی و دلسوزی و همت صادقانه است و برای ایجاد تحول قضات و کارکنان باید با انگیزه و دلسوزانه و دوراز نگاه حسابگرانه کار کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ابلاغ یک روند و فرآیند مهم، ساد‌ه و د‌ر عین حال پیچید‌ه و تأثیرگذار است، ممکن است به علت عدم ابلاغ درست، یک جلسه د‌اد‌رسی چند‌ین بار تجد‌ید شود هم اکنون مازندران در بحث ابلاغ الکترونیکی رتبه چهارم کشور را دارد و با توجه به اهمیت ابلاغ الکترونیک باید به نقطه‌ای بالاتر از این برسیم.

این مقام عالی قضایی همچنین گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شد در برخی شعبات یا حوزه‌های قضائی حجم پرونده‌ها بسیار بیشتر از سایر شعبات یا حوزه هاست و باید در این زمینه بازنگری و مدیریت صحیح نیرو‌ها انجام شود تا به این دلیل بر زمان رسیدگی‌ها افزوده نشود.
رئیس کل دادگستری استان مازندران بر نقش مهم و اثر گذار نظارت بر عملکرد مجموعه‌ها و رصد شیوه عملکردی شعبات تاکید و اذعان کرد: دقت و نظارت در همه سطوح اداری و قضایی نقش مهمی در بهبود زمان رسیدگی و افزایش کیفیت صدور آرا دارد.
حجت الاسلام و المسلمین اکبری تصریح کرد: با مدیریت اوقات رسیدگی، پرونده‌ها با سرعت و دقت بیشتری رسیدگی می‌شود و کاهش حجم پرونده‌ها و افزایش رضایتمندی مردم را شاهد خواهیم بود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تاکید بر اجرای ابلاغ الکترونیکی در حوزه‌های قضایی استان مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir