امروز جمعه 22 فروردین 1399 ساعت 04:04:04

دوربین خبر

کد مطلب : 31317 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 اسفند 1398 -ساعت : 15:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تعیین تکلیف 452 پرونده حقوقی موقوفات طی امسال در مازندران

به گزارش دوربین خبر،معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران از تعیین تکلیف بیش از 452 پرونده حقوقی از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد و گفت: در این مدت اجرای حکم 43 پرونده حقوقی موقوفات انجام شده است.

 مرتضی عبدالله حبیب‌نوری طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه در سال های اخیر پیشرفت خوبی در اخذ اسناد مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه استان داشته‌ایم، اظهار کرد: تمامی کارشناسان حقوقی و ثبتی ادارات اوقاف در شهرستان‌ها و اداره کل با عزم جدی در حال پیشبرد اهداف سازمان اوقاف و امور خیریه هستند.

وی با اعلام اینکه اخذ سند مالکیت موقوفات گام مهم و ارزشمندی در راستای تثبیت مالکیت موقوفات و اجرای نیت واقفان نیک اندیش است، تصریح کرد: تثبیت مالکیت موقوفات و اخذ سند مالکیت از اولویت‌های مهم اداره کل اوقاف این استان به‌شمار می‌رود.

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: درآمد حاصل از موقوفات بر اساس نیات واقفان صرف می‌شود و این موضوع به‌طور جدی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در دستور کار قرار دارد.

حبیب‌نوری از تعیین تکلیف بیش از 452 پرونده حقوقی از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد و گفت: در این مدت اجرای حکم 43 پرونده حقوقی انجام شد.

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به تعیین تکلیف بیش از 51 پرونده حقوقی مهم، خاطرنشان کرد: طی 11 ماه امسال 10 هزار و 120 پلاک از موقوفات و رقبات استان سنددار شدند.

این مسئول از تنظیم 3 هزار و 250 سند اجاره موقوفات در مازندران خبر داد و اظهار کرد: 9 هزار و 351 سند اجاره موقوفات تا پایان بهمن ماه امسال تجدید شده است.

عبدالله حبیب‌نوری در پایان با تاكيد بر همكاری نهادها و مردم در پرداخت بموقع اجاره موقوفات در راستای اجرای نيات، گفت: تلاش اداره كل اوقاف مازندران برای وصول مطالبات سبب شد تا مطالبات زیادی از مستاجران موقوفات وصول شود.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تعیین تکلیف 452 پرونده حقوقی موقوفات طی امسال در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir