امروز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 22:31:14

دوربین خبر

کد مطلب : 31329 -تاریخ انتشار : جمعه 16 اسفند 1398 -ساعت : 08:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائم شهر / توزیع روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی بین مردم

فرمانده سپاه قائم شهر:

راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائم شهر / توزیع روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی بین مردم

به گزارش دوربین خبر،
فرمانده سپاه قائم شهر از راه اندازی کارگاه تولید ماسک‌ بهداشتی خبر داد و گفت: مجوز راه اندازی این کارگاه صادر شد و پیش بینی می‌شود روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی به همراه محلول‌های ضدعفونی مورد تایید بهداشت، بصورت پک‌های بهداشتی بین مردم توزیع شود.
سرهنگ حسین علیزاده به تشریح اقدامات قرارگاه پدافند زیستی سپاه این شهرستان پرداخت و گفت: از وقتی که خبر شیوع کرونا در کشور پخش شد جلسه قرارگاه پدافند زیستی را در سپاه شهرستان تشکیل دادیم و به مراتب برای پیشگیری از این ویروس منحوس با یک نگاه شهرستانی با حضور متخصصان و فرماندهان حوزه ها جلساتی داشتیم که نتایج آن را به شورای تامین اطلاع رسانی کردیم .
فرمانده سپاه قائم شهر با اشاره به اینکه جو غالب در شهرستان با توجه به تعطیلی مناسک های مذهبی و نماز جمعه همچنین محدود کردن اصناف و جمع کردن خرده فروش ها و نیز محدودیت فعالیت نانوایی ها ، امنیت روانی مردم را تحت شعاع قرار داد، افزود : روند توزیع ماسک های بهداشتی و نیز محلول های ضدعفونی هم به نحوی بود که امنیت روانی مردم را بهم میزند که در جلسه شواری تامین به این روند توزیع اشکلاتی وارد کردیم و گفتیم این روند در جهت برآورده شدن خواسته های دشمنان است.
علیزاده با یادآوری تجربه 41 ساله انقلاب اسلامی در بحران ها، ادامه داد: در این 41 سال هرکاری مردم محور بود، در آن پیشرفت کردیم . لذا جلساتی با فرماندهان حوزه ها برگزار شد تا پایگاه های محلی را برای این بحران فعال کنیم .
فرمانده سپاه قائم شهر با اعلام اینکه 15 ایستگاه سلامت در گلوگاه های شهر برپا کردیم، افزود: بسیجیان به صورت خودجوش در این پایگاه ها علاوه بر توزیع پک های آموزشی که از مراکز بهداشت و درمان می باشد، خودروهای شخصی،اسنپ ها، آژانس ها و ماشین های که در رفت و آمد هستند را با سمپاش ها ویروس کشی می کنند که این کار با استقبال خوب مردم مواجه شد .
علیزاده با بیان اینکه ضدعفونی معابر، اماکن پررفت و آمد، بازارها و پاساژها هم عفونت زدایی شد، خاطر نشان کرد: سپاه کمپ های اعتیاد ، کلانتری ها، مساجد، پارک ها هم ضدعفونی کرد.
فرمانده سپاه قائم شهر در ادامه از ضدعفونی محوطه بیمارستان های رازی و ولی عصر(عج) هم خبر داد و اضافه کرد: سپاه با خودرهای جنگ نوین و طی یک رزمایش پدافند زیستی محوطه بیمارستان ها را گندزدایی کرد که علاوه بر استقبال کادر درمانی،روحیه مضاعفی هم برای پزشکان وپرستارن و مراجعه کنندگان در برداشت.
علیزاده در ادامه از بکارگیری بسیجیان در نانوایی ها هم گفت و خاطرنشان کرد: که بسیجیان داوطلب در نانوانی ها با رعایت نکات بهداشتی در توزیع نان به مردم ، به نانواها کمک میکنند.
فرمانده سپاه قائم شهر در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی کارگاه تولید ماسک های بهداشتی خبر داد و گفت: مجوز راه اندازی این کارگاه صادر شد و پیش بینی می شود روزانه 5 هزار ماسک بهداشتی بهمراه محلول های ضدعفونی مورد تایید بهداشت،بصورت پک های بهداشتی بین مردم توزیع شود.
علیزاده با اشاره به اینکه در هفته های اخیر به دلیل جووحشتی که در سطح شهرستان حاکم بود،خاطرنشان کرد: الحمدالله با اقدامات پیشگیرانه تیم های علمیات روانی و اطمینان خاطر دادن به مردم برای توزیع اقلام بهداشتی، شاهد آرامش نسبی در شهر هستیم .
فرمانده سپاه قائم شهر در پایان سخنان خود با اشاره به مفاهیم قرانی و دشمنی دشمنان با اسلام، یادآور شد: دشمن هیچ وقت دست از ضربه زدن به اسلام بر نمی دارد و توطئه ها و هجمه ها در طول انقلاب در تمامی بخش ها از فرهنگی ، اقتصادی بوده و حالا هم سلامت مردم را نشانه گرفته است.
به گفته علیزاده پدافند غیرعامل لازمه دفاع در برابر دشمن است و امروزه باید راهبر مقاومت فعال که از منویات رهبرمعظم انقلاب است را به طور جدی ادامه دهیم و نگذاریم تا دشمنان به اهداف خود دست پیدا کنند .
فرمانده سپاه قائم شهر تاکید مرد: مردم و مسئولین نظام نیز باید در این زمینه هوشیار باشند و با رعایت پدافند زیستی با دشمن مقابله کرده تا ادامه دهنده راه و مکتب شهید سلیمانی ها و حاج قاسم باشیم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائم شهر / توزیع روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی بین مردم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir