امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:31:38

دوربین خبر

کد مطلب : 31331 -تاریخ انتشار : جمعه 16 اسفند 1398 -ساعت : 09:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۶ محور عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا در مهار کرونا فعال شد

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مطرح کرد:

۶ محور عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا در مهار کرونا فعال شد

به گزارش دوربین خبر،
 از کشف انبار‌های احتکار و گندزدایی اماکن عمومی تا راه اندازی خط تولید لوازم بهداشتی 6 محوری ا

ست که در قرارگاه پدافند زبستی سپاه کربلا مازندران با هدف مقابله با کرونا فعال شد. 
معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا گفت که قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا در ۶ محور عملیاتی علیه کرونا فعالیت می‌کند.
دکترمجتبی بلباسی با اشاره به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در سپاه کربلا گفت: این قرارگاه در ۶ محور در حال فعالیت است و با علوم پزشکی مازندران همکاری دارد.
معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا به تشریح محور‌های عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی سپاه استان پرداخت و گفت:رصد و پایش اطلاعاتی در جهت مبارزه با محتکران و کشف انبار احتکار تجهیزات پزشکی فعال شده است تا این لوازم در اختیار کادر درمانی قرار بگیرد.
 بلباسی محور دوم فعالیت قرارگاه پدافند زیستی سپاه را گندزدایی و ضدعفونی کردن کانون‌های سطح شهر و معابر با ماشین‌های عملیاتی در قالب گردان‌ها رزم برشمرد و افزود: همه ظرفیت‌های بسیج اقشاری از بسیج دانشجویی تا بسیج ادارات و خواهران برای مهار کرونا درمازندران پای کار آمدند.
معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا از راه اندازی خط تولید ماسک، دستکش و لوازم بهداشتی در مازندران هم خبر داد و آن را از محور‌های عملیاتی قرارگاه زیستی سپاه خواند و اضافه کرد: جهادگران سلامت اعم از پیشکسوتان سلامت در دوران دفاع مقدس و نیز پزشک یاران پاسدار برای بکارگیری در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به خط شدند.
 بلباسی با اعلام آمادگی بیمارستان ولایت در ساری برای ارائه خدمات به مردم یادآور شد: سپاه استان با داشتن ۲ بیمارستان و ۱۴ مرکز درمانی برای مقابله با کرونا در خدمت مردم است.
معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا با تاکید براینکه امروز میدان جهاد در بیمارستان‌ها گسترده شده، گفت: بسیج دانشجویی هم می‌تواند به کمک کادر پرستاری و پزشکی بیاید.
دکتر بلباسی در ادامه از همکاری بسیجیان داوطلب برای رصد نقاط آلوده و اطلاع رسانی آن به پایگاه‌های محلات برای گندزدایی یادآور شد: در کنار کمک به کادر درمانی، آموزش تخصصی به عموم مردم برای مهار کرونا بسیار مهم است.
معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا در پایان کمک خیرین برای تهیه تجهیزات پزشکی را لازم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب که این بلا از کشور ما رفع خواهد شد، این تازه آغاز راه است و از طرفی این آزمون بزرگی نیز برای همه ما می‌باشد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ۶ محور عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا در مهار کرونا فعال شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir