امروز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 22:52:27

دوربین خبر

کد مطلب : 31341 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 اسفند 1398 -ساعت : 15:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

علیرغم مخالفت های سنگین مردم مازندران در خصوص ورود مسافر در ایام کرونایی و تصمیم شجاعانه استانداری در خصوص مسدودسازی راه های ورودی،تصمیم عجولانه ستاد مبارزه با کرونا سبب واکنش شهروندان مازندرانی است...سمیه فقیه در #دوربین خبر گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،

خبر شوکی تکاندهنده را پس از ایجاد آرامشی نسبی در میان خیز کرونایی شمار مبتلایان به کرونا در مازندران به دنبال داشت.
تصمیم عجولانه ای مبنی بر بازگشایی مبادی ورودی مازندران به روی ویلانشینانی که دلخوشی شان ورود به ویلاهای چند تایی شان است و سلامت مازنی ها برای آنان اولویتی ندارد.
در شرایطی که رسانه ها بلندگوهای خبری را کوک کرده اند که "مردم خانه بمانید" و به مازندران سفر نکنید ...و استاندار مازندران با قاطعیت این تصمیم را چند روز قبل اعلام می کند،ناگهان یکی از آن تصمیمات سیاسی و جنجال برانگیز مسئولان رده بالای کشوری مازندران را به آشوب و هرج و مرجی چند ساعته می کشاند.
شب گذشته در ورودی محور هراز اعتراضات مردمی به عبور و مرور مسافران به اوج می رسد.
مردم خواستار توقف هرگونه رفت و آمدند.
سپاه کربلا مازندران با تمام قوا پای کار آمده است و در کنار نیروی انتظامی از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری می شود.
فرماندار بابل حالت فوق العاده در این شهر اعلام می کند.
شمار مبتلایان کرونایی مازندران با یک خیز باورنکردنی به دلیل هجوم مسافران از دو هفته گذشته شیب سهمگین را نشان داده و این مبتلایان اکنون به بیش از 600 نفر رسیده اند.
رسانه های مکتوب و مجازی مازندران بلافاصله با اعلام این خبر شوک دهنده که رنگ و بوی سیاسی هم دارد واکنش نشان می دهند.
مازندمجلس در رسانه خود می خواهد اعتراض به این تصمیم دولت آقای روحانی باید انجام شود.
همه رسانه هاو روزنامه ها سهم خود را در فضای مجازی ایفا می کنند.
مردم آمل جانانه می ایستند و حالا در ساعت 14 تردد در محور هراز محدود شده گزارش می شود.
در کنار سکوت خبری بسیاری از مسئولان ،مردم برای سلامتی مردم در شهرهای مختلف گردشگر پذیر غرب مازندران پای کار آمده اند.
بیش از 130 هزار نفر بیماران کم توان و ناتوان با بیماری مزمن زیر پوشش تامین اجتماعی در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند که طرح مراقبت خانه ای آنان با تلاش جان برکف در خانه ادامه خواهد یافت.
مدیریت بحران کرونا با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی مازندران ادامه دارد.
رضازاده شرمه از فعالان جبهه انقلاب اسلامی است و در واکنش به تصمیم رییس جمهور گفته باز هم تصمیم جنجالی دیگر از جانب روحانی رئیس جمهور را شاهد بوده ایم.
او افزود:در حالی ڪه فرمانده اصلی و البته دولتی نبرد با ڪرونا در ڪشور نه یڪ بار بلڪه بدفعات مڪرر مردم را از هر گونه مسافرت غیر ضرور پرهیز می‌دهد اما رئیس دولت در اقدامی دور از هرگونه منطق مدیریتی و البته بهداشتی، فرمان بازگشایی راههای ورود به استان مازندران و استانهای دیگر را صادر می‌ڪند!
او می افزاید:
آقای روحانی؛ درست هست ڪه جنابعالی در مجموعه(ڪاخ!) سعدآباد در میان درختان سربه فلڪ ڪشیده و فضای مشجر و‌مصفای آن با خیالی راحت و آسوده! قدم می زنید اما چرا با تصمیم شتاب‌زده و بشدت دور از هر گونه منطق بهداشتی، خیال مردم رنجور یڪ استان را نگران و ناراحت می‌ڪنید؟!
ای ڪاش وزیر بهداشت بجای توجیه مڪرر مردم در عدم انجام سفرهای غیر ضرور، یڪ بار هم رئیس دولت را در این قصه توجیه می ڪرد!
در این یادداشت عنوان می شود:
آقای روحانی در اظهارات مختلف، عدم درڪ شرایط جنگ اقتصادی را یڪ نقص عنوان می ڪرد اما اینڪ با وجود آنڪه هر ڪودڪی شرایط ڪرونایی ڪشور را حس و لمس می‌ڪند ایشان از درڪ این شرایط عاجز است!

ای ڪاش رئیس دولت لااقل به نظر نماینده عالی خود در استان توجه می‌ڪرد و مازندران را در آستانه یڪ فاجعه ڪرونایی قرار نمی‌داد.

توقع این هست وقتی گوش رئیس دولت به «حرف» حساب شنوا نیست نمایندگان فعلی و نیز آتی مازندران در مجلس می بایست با در پیش گرفتن واڪنشی مشترڪ و منسجم، تصمیم اشتباه آقای حسن روحانی را اصلاح اساسی! ڪنند.
اما شاعری رئیس مجمع نمایندگان مازندران نیز شب گذشته اعتراض خود را به سمع و نظر وزیر کشور می رساند و هرگونه عواقب ناشی از افزایش درگیری ها در منطقه را متوجه دولت می کند.
کمپین های مختلف اجتماعی از مردم خواسته اند پروفایل خود را تغییر داده و با ضرباهنگ "به مازندران سفر نکنید "همه فعالان اجتماعی،رسانه ای؛مردمی اعتراض خود را به ثبت رسانند.
گویی این تصمیم یکباره برای افزایش مراجعه به اینستاگرام رئیس جمهور نیز هست چرا که دعوت برای ثبت اعتراض در پیام رسان اجتماعی آقای رییس جمهور عنوان می شود.

در حالیکه ستاد مقابله با کرونا در مازندران هر روز شهر به شهر اوضاع کرونایی را پایش می کنند و حفظ آرامش مردم مازندران هدف اساسی و پیش روست؛ مردم ولایی مازندران خواستار پرهیز از سفر غیربومیان به مازندران می شوند و می گویند:دو هفته گذشته انتظار داشته اند سفرها به محورهای شمالی محدود شود و ورود غیربومیان مازندران را اکنون به رده سوم ابتلا به کرونا کشانده است . 

سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران با حمایت از تصمیم استاندار مازندران در کنترل مبادی ورود و خروح مازندران گفته بزودی تمهیدات ویژه امنیتی مهار کرونا در مازندران در قالب 4 لایه حمایتی حفاظتی انجام می شود. 

او با حضور در صدا و سیما آخرین برنامه ها را تشریح کرد:

ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت تشکیل شد 

صحبت های فرمانده سپاه کربلا سردار بابایی در برنامه زنده مازرونی شو شبکه مازندران در مورد اقدامات قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا "مقابله با شیوع ویروس کرونا " در شرایطی که اعتراضات مردمی در مبادی ورودی جریان داشت و نیروهای بسیجی نیز برای کنترل محورها پای میدان بودند انجام شد.
سردار بابایی خاطرنشان می کند:سپاه برابر رسالتی که دارد در همه صحنه‌هایی که نیاز به یک حرکت عمومی و انقلابی است باید حضور پیدا کند به همین دلیل به محض ورود این بحران، سپاه اقدامات خود را شروع کرد و منتظر دستور سلسله مراتب نماندیم و با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در سپاه ذیل قرارگاه زیستی استان کار را شروع کردیم و با پیشرفت این بیماری وضعیت کمی تغییر کرد و یک قرارگاه جهادی  بین سپاه و دانشگاه علوم پزشکی استان تشکیل شد.
 
وی بیان کرد: موضوع کرونا جدی است که اگر به صورت جدی با آن برخورد کنیم آن را کنترل می‌کنیم اما اگر آسان بگیریم دچار مشکل می‌شویم.
 
فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه استانداری به صورت جهادی وارد شدند و تلاش خوبی داشتند و فرماندهان نواحی نسبت به کار توجیح شدند، خاطرنشان کرد: امروز سربازان خط مقدم ما پرستاران و بهیاران هستند که در بیمارستان‌های مختلف درگیر کار هستند.
 
بابایی تصریح کرد: ما براساس ورود سازمان یافته به این موضوع با کمک عناصر مردمی با شعار همیشگی ما که "سپاه از مردم با مردم برای مردم" است یک سازماندهی کردیم در چهار گروه سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیانی مدافعان سلامت و گروه ناظرین تا بتوانیم خدمات لازم را ارائه دهیم.
 
وی افزود: گروه اول سفیران سلامت هستند که در مباحث آموزشی چهره به چهره و یا با استفاده از شبکه اجتماعی و موارد دیگر اقدام به آموزش همگانی می‌کنند.
 
فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: گروه دوم مدافعان سلامت هستند که ورود مستقیم به مباحث اجرایی مانند ضدعفونی و گندزدایی و کمک به بیماران و پرستاران در بیمارستان‌ها دارند و کسانی هم که خواستار حضور در این گروه هستند از طریق سپاه شهرستانی و بسیج جامعه پزشکی اقدام کنند.
 
بابایی افزود: گروه سوم ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت است که با فعال شدن بیش از 800 خیاط در کارگاه‌های کوچک در حال دوخت و دوز هستند تا نیازهای اولیه مانند دستکش، ماسک، لباس بیمارستانی را تهیه کنند.
 
وی تاکید کرد: گروه چهارم گروه ناظرین هستند که کمک به صنعت، معدن و تجارت، نانوایی‌ها، کارگاه‌ها و یا کمک به نیروی انتظامی در مبادی ورودی استان می‌کنند.
 
بابایی درباره تهیه لوازم بهداشتی، گفت: روزی که شروع کردیم روزی 5 هزار عدد تولید داشتیم و امروز به 50 هزار عدد رسیدیم و هدفگذاری ما رسیدن به 300 هزار عدد در روز است که در این رابطه خیرین زیادی پای کار آمدند.
 
وی بیان کرد: یکی از نیازهای اساسی این روزها ماسک و دستکش است که در این مدت 500 هزار عدد از این اقلام در استان کشف شد که به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.
 
فرمانده سپاه کربلا مازندران در پایان خاطرنشان کرد: با هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم بخشی از تولیدات را به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها می‌دهیم و بخشی را به جامعه هدف خود مانند رانندگان تاکسی، پمپ بنزین‌ها، پاکبانان، دست فروشان و نیازمندان داده می‌شود.

با تکمیل مثلث مردم،نیروهای بسیج سازندگی و دستگاه های اجرایی با کنترل شدیدتر اوضاع در شهرهای 22 گانه مازندران امیدها برای مهار کرونا بیشتر خواهد شد. 

اتخاذ تصمیمات استانی فارغ از هیجانات مسئولان کشوری می تواند آرامش مردم مازندران را به همراه داشته باشد. 

سمیه فقیه خبرنگار صداو سیمای مازندران 


تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونیدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تصمیمات جنجالی یک رییس جمهور/آقای رئیس جمهور شما به مردم مازندران قدرت را مدیونید

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir