امروز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 00:59:05

دوربین خبر

کد مطلب : 31374 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 فروردین 1399 -ساعت : 11:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 شبکه اجتماعی «شاد» فرصتی برای استمرار یادگیری است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

 شبکه اجتماعی «شاد» فرصتی برای استمرار یادگیری است

به گزارش دوربین خبر،مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه هماهنگی و راه‌اندازی سامانه "شاد" ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن نوروز سال ۹۹ که به ابتکار مقام معظم رهبری، "جهش تولید" نام گرفت،گفت: باید با استفاده از همه امکانات، آموزش و تربیت را هوشمندانه از طریق فضای مجازی به پیش ببریم.

«علیرضا سعدی پور» همچنین گفت: مدارس به دلیل شرایط پیش آمده، از سوم اسفند تعطیل شد اما در فضای مجازی استمرار یافت و لازم است این فرایند، خلاقانه باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین به تلاش این روزهای معلمان و آموزگاران اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه  با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همچنین راهبران آموزشی، جریان آموزش را تا دورترین نقطه رساندند و ثابت کردند اگرچه در این مدت مدرسه تعطیل شد اما آموزش و تربیت تعطیل نشد.

وی سپس ادامه داد: در جلسه ویدئوکنفرانسی روز گذشته مدیران کل استان‌ها با وزیر محترم آموزش و پرورش نیز  مصوب شد شبکه اجتماعی دانش‌آموزی موسوم به (شاد) بیشتر مورد تأکید و توجه باشد و بسیار خوب است که ما در این شرایط به نحو مطلوب از شیوه‌های آموزش دور بهره ببریم.

سعدی‌پور همچنین افزود: ما هم باید این بستر را فعال‌تر کنیم کما اینکه سامانه مازندمحتوا یکی از کارهای خوب آموزش و پرورش مازندران بود که در تمام کشور انعکاس داشت و مورد استفاده قرار گرفت و فرصت خوبی بود تا ظرفیت علمی معلمان و آموزگاران ما را به تمام کشور نشان دهد.
وی در حوزه تربیتی نیز به "مجازندران" اشاره کرد و گفت:  این طرح در حوزه تربیتی نیز با اقبال خوبی مواجه شد و تا این لحظه بیش از دو هزار اثر دانش آموزی به دبیرخانه جشنواره رسید که  جای قدردانی دارد و از تلاش همه دوستان تشکر می کنم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سپس تاکید کرد: تمام توجه ما باید بر شبکه شاد متمرکز باشد و امیدوارم معلمان مشارکت کنند و مدیران نیز نظارت کنند و دانش‌آموزان نیز در این کلاس شرکت کنند چون این کلاس‌ها تفاوتی با کلاس درس حقیقی ندارد و لازم است خانواده‌ها نیز آگاهی داشته باشند.

وی در پایان گفت: آموزش اگر دوطرفه باشد بهتر نتیجه خواهد داد و باید دانش‌آموزان را آگاه کنیم تا در درس و بحث مشارکت کنند و معلمان نیز باید در روش‌ها و قالب های  تدریس و همچنین در ارزشیابی دقت لازم را داشته باشند و با توجه به اینکه دقیقا معلوم نیست این شرایط تا چه زمانی طول می‌کشد از معاونت‌ها می‌خواهم دوره‌های ضمن خدمت تدریس مجازی و همچنین جشنواره تدریس مجازی را  در دستور کار داشته  باشد.

گفتنی است دبیری شبکه شاد به معاونت پرورشی و فرهنگی واگذار شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد :  شبکه اجتماعی «شاد» فرصتی برای استمرار یادگیری است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir