امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 04:31:11

دوربین خبر

کد مطلب : 31389 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 فروردین 1399 -ساعت : 16:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش 40 درصدی تردد خودرویی بین شهری مازندران/قطع زنجیره کرونا هدف طرح فاصله گذاری اجتماعی

کاهش 40 درصدی تردد خودرویی بین شهری مازندران/قطع زنجیره کرونا هدف طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش دوربین خبر،

همزمان با کنفرانس خبری احمد حسین زادگان استاندار مازندران، حجت الاسلام محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان،فرزاد گوهردهی رئیس سازمان بهزیستی مازندران و  سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در بین خبرنگاران حاظر شدند و به سئوالات آنان پاسخ دادند.استاندار در کنفرانس خبری:

استقبال مازنی‌ها از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

مردم در روز طبیعت به مکان های خارج شهر نروند

 احمد حسین زادگان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ما برای قطع زنجیره ویروس کرونا و برگشت روال عادی زندگی به جامعه و پیشتازی نسبت به سایر استان های کشور نیاز به همکاری بیشتر مردم داریم.

وی افزود: اجرای این طرح توانست در چند روز اخیر میزان ورودی خودروها به استان را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و این آمارها نشان می دهد که  طرح فاصله گذاری با همراهی و اقبال مردم مواجه شده است.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان مازندران گفت: همچنین بررسی نشان می دهد این طرح توانست میزان ورودی خودرویی بین شهری را نیز تا حدود ۴۰ درصد کاهش دهد و تا پایان قطع زنجیره ویروس کرونا این برنامه ها به همراه سایر برنامه های دیگری که پیش از این عملیاتی شده بود، ادامه خواهد داشت.

حسین زادگان با اشاره به درپیش بودن روز طبیعت ( ۱۳ بدر) گفت : مردم استان مازندران همانگونه که پیش از این همکاری خوبی را برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داشتند در روز طبیعت نیز به مکان های خارج از شهری که سنوات گذشته مراجعه می کردند، نروند.

وی خاطرنشان کرد : برای این روز تمام پارک ها و پارک های جنگلی و اماکنی در خارج از شهر که سنوات گذشته محلی برای تجمع مردم در روز طبیعت بوده به طور کامل تعطیل شد و نیروهای انتظامی نیز از  ورود مردم در راستای پیشگیری از انتقال زنجیره ویروس کرونا جلوگیری خواهند کرد.

استاندارمازندران افزود : مردم ما همانگونه که همکاری در  لغو دید و بازدید نوروزی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داشتند، این همکاری خود را برای روز طبیعت نیز ادامه دهند.

استاندارمازندران در مورد برخی اخبار پیرامون افزایش ابتلا به ویروس کرونا در روستاهای استان گفت : بررسی ها نشان می دهد که وضعیت روستاهای ما به نسبت شهرها همچنان بهتر است و این رویه نیز به دنبال همکاری دهیاری ها و مردم در پیش از تعطیلات نوروزی بود.

حسین زادگان اظهارداشت: دهیاری ها با همکاری شوراها و پایگاه های مقاومت قرنطینه خوبی را در روستاها به اجرا گذاشتند و در کنار آن ضدعفونی روستاها نیز همسان با شهرها از سوی این گروه ها پیگیری شد و نتیجه آن کاهش ابتلا به ویروس در این مناطق بود و این رویه باید همچنان ادامه یابد.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان مازندران با اشاره به شروع فصل کشاورزی در روستاهای این خطه شمال کشور گفت: پروتکل های بهداشتی در این زمینه تهیه شد که با همکاری بهورزان، سازمان جهاد کشاورزی و نیروهای نظام مهندسی کشاورزی باید از سوی روستاییان رعایت شود.

حسین زادگان اظهارداشت: فعالیت های ضد عفونی و سایر پروتکل های دیگر بهداشتی نیز باید همانند گذشته در این مناطق بانظارت بیشتری صورت گیرد تا بتوانیم روند خوب کاهشی زنجیره انتقال ویروس کرونا را در استان داشته باشیم.

وی اظهار داشت: هر منطقه ای که مردم رعایت بهتری نسبت به قطع زنجیره انتقال ویروس داشته باشند، قطعا ما وضعیت بهتری خواهیم داشت و موفقیت قطع زنجیره انتقال ویروس نیز بسته به همکاری مردم هر منطقه، بخش و شهرستان دارد و امیدواریم همانند گذشته این همکاری ادامه داشته باشد.

مراکز مراقبت‌های تنفسی با یک هزار و ۵۰۰ تخت در مازندران ساماندهی شد

با طرح های اجرا شده و همکاری مردم شاهد کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا در استان هستیم

 احمد حسین زادگان افزود: مراکز مراقبت های تنفسی ( نقاهتگاه) در شهرستان هایی که بیمارانشان نسبت به تعداد تخت های بیمارستانی بیشتر باشد، ایجاد شده است.

وی گفت: در این مراکز بیماران کرونایی که پس از ترخیص  از بیمارستان، امکان نگهداری در خانه  به دلایلی برای آنها وجود ندارد، نگهداری می شوند تا بتوان از آنها مراقبت های بیشتر را انجام داد.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان مازندران خاطرنشان کرد: استارت ایجاد این مراکز برای زمانی بود که تعداد بیماران ما افزایش داشته و احتمال می رفت که نتوانیم بیش از هفت روز آنها را در بیمارستان نگهداری کنیم.

حسین زادگان اظهارداشت: این در حالیست که با کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا در استان مازندران که با تدابیر اتخاذی و همکاری مردم صورت گرفت، تاکنون نیازی به نگهداری بیماران کرونایی در این مراکز احساس نشده است.

نماینده عالی دولت در استان مازندران گفت : در حال حاضر با کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا حدود ۵۰ درصد از ظرفیت بیمارستان هایی که برای بستری بیماران کرونایی پیش بینی شده بود؛ خالی شد.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: انتظار می رود همراهی مردم برای

قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان مازندران همچنان ادامه داشته باشد و طرح فاصله گذاری اجتماعی که از چند روز گذشته ( هشتم فروردین ماه ) در استان شروع شد، باعث کاهش خودروها در محورهای ورودی و خروجی شده است.

وی اظهارداشت: مردم نیز در اجرای این طرح که از سوی نیروی انتظامی در دست اجراست؛ استقبال خوبی داشتند و انتظار ما این است که این رویه ادامه یابد تا بتوانیم هر چه سریعتر این ویروس را شکست دهیم و زندگی ما در استان به روال عادی برگردد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کاهش 40 درصدی تردد خودرویی بین شهری مازندران/قطع زنجیره کرونا هدف طرح فاصله گذاری اجتماعی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir