امروز دوشنبه 31 خرداد 1400 ساعت 15:35:29

دوربین خبر

کد مطلب : 31395 -تاریخ انتشار : شنبه 23 فروردین 1399 -ساعت : 11:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خواب آشفته تولید در بزرگترین کارخانه تولید کاغذ

دوربین خبر گزارش می دهد...

خواب آشفته تولید در بزرگترین کارخانه تولید کاغذ

کارخانه ای که اشتغال مستقیم بیش از دوهزار کارگر و اشتغال غیر مستقیم 10 هزار نفر را فراهم نموده اکنون در آغاز سال جهش تولید با چالش ها روبروست.گزارش:درخشنده

به گزارش دوربین خبر،

در سال جهش تولید؛
بانک ملی طومار تولید در چوب و کاغذ مازندران را پیچاند و خواب آشفته آینده پویا برای آینده بزرگ ترین کارخانه تولید کاغذ رقم خورد. 

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "جهش تولید" نامگذاری گردیده؛ تصمیمات غیر معقول درباره شرکت های چوب و کاغذ مازندران و نکاچوب در حال اجراست که می تواند امنیت شغلی هزاران کارگر و اصل تولید را زیر سوال ببرد.
چند سالی است که نشانه هایی از بلوغ و پویایی در شرکت معظم و بی رقیب چوب و کاغذ مازندران دیده نمی شود؛ کارخانه ای که اشتغال مستقیم بیش از دوهزار کارگر و اشتغال غیر مستقیم 10 هزار نفر را فراهم نموده بود؛ چندی است که با بحران های عدیده ای روبه رو شده و اخبار نگران کننده مدام از این واحد تولیدی به گوش می رسد و حکایت نکاچوب که ...
به راستی چه بلایی برچوب و کاغذ مازندران که در سالهایی نه چندان دور اعتبار صنعت استان مازندران محسوب می شد؛ آمده که اینک چرخ هایش آرام آرام از حرکت می ایستند و زمزمه فروش کارخانه از طریق "مزایده" به گوش می رسد!
عده ای این روزها بحث تنفس جنگل و کمبود مواد اولیه کارخانه ای همچون چوب و کاغذ را پیش می کشند و شاید توجیه اشان این  باشد که با فروش کارخانه؛ مشکلات پیش روی این واحد بزرگ صنعتی کاهش یابد؛ اما فروش کارخانه و ادامه تولید با چه تضمینی؟!
آنانی که دستی بر آتش دارند؛ مصیبتی را که از جانب شرکت سرمایه گذاری بانک ملی بر کارخانه نساجی مازندران و اینک چوب و کاغذ مازندران را وارد شده؛ فراموش نکرده و می گویند: استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی برخروج نظام بانکی از کارخانه داری ، بهانه ای بیش نیست و واگذاری کارخانه ای همچون چوب و کاغذ و نکاچوب؛ به معنای تاراج بیت المال و فرار مسئولان شرکت سرمایه گذاری بانک ملی از مسئولیت های قانونی اشان است!
کارگران چوب و کاغذ مازندران سال های متمادی در آرامش و آسایش خاطر به کار مقدس تولید مشغول بودند و هیچ دغدغه ای جز تلاش بیشتر برای پویایی تولید در چودب و کاغذ نداشتند و مدت هاست که به دلایلی نظیر تغییرات مکرر در سطح هیات مدیره و انتصاب مدیرانی از جنس غیر صنعت و ورود برخی سیاسیون و اعمال نظرشان درباره سرنوشت کارخانه ؛ آرامش روحی و روانی اشان به هم ریخته و امروز به شدت نگران آینده کارخانه و امنیت شغلی خویش هستند!
از نماینده عالی دولت در استان؛ نمایندگان مجلس دهم و منتخبان مردم در مجلس یازدهم و تمامی آنانی که می توانند از بروز فاجعه ای تازه در استان جلوگیری نمایند؛ انتظار می رود جانانه وارد میدان شده و تصمیمی صحیح و در راستای منافع و مصالح چوب وکاغذ  وصنعت مازندران اتخاذ نمایند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : خواب آشفته تولید در بزرگترین کارخانه تولید کاغذ

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir