امروز جمعه 09 آبان 1399 ساعت 04:38:59

دوربین خبر

کد مطلب : 31406 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 اردیبهشت 1399 -ساعت : 10:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
از بسیج تا سازندگی در کرونا

رئیس بسیج سازندگی مازندران توضیح می دهد:

از بسیج تا سازندگی در کرونا

به گزارش دوربین خبر،

اقبال پور رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران با تشریح فعالیت قرارگاه زیستی گفت:قرارگاه پدافند زیستی در 22 ناحیه سرزمینی سپاه کربلا، با دستور فرماندهی محترم سپاه کربلا،  در 5 محور اصلی سفیران سلامت، ناظران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیبانی سلامت و مراقبان سلامت تشکیل شد .

او افزود: با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان، عملیات اجرایی مقابله با این بیماری، از طریق بسیج همه امکانات موجود صورت پذیرد و سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا، در قالب ستاد پشتیبانی سلامت، با فعال نمودن ظرفیت‌های مردمی و جهادی استان، روزانه بیش از 87 هزار عدد ماسک و 2ه2هزار  عدد گان بیمارستانی، توسط این کارگاه ها تولید و توزیع می شود. 

به گفته این مسئول 800 کارگاه تولیدی در سراسر استان راه اندازی شده و  تاکنون بیش از 530 هزار  عدد ماسک، 84هزار  عدد گان بیمارستانی،222ه222هزار جفت دستکش،  120 هزار عدد شیلد و 11 میلیون لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید و توزیع شد.

اقبال پور همچنین گفت: 91000 جهادگر بسیجی استان، در قالب 7051 گروه جهادی، علاوه بر تولید و توزیع اقلام بهداشتی، اقدامات دیگری از قبیل، ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی با بکارگیری بیش از 300 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین، ارائه مشاوره رایگان سلامت، حضور در بیمارستان‌ها و همکاری با کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران، غربالگری بیش از 78% مردم استان، سرکشی از خانواده بیماران کرونایی، دستگیری از صاحبان مشاغلی که در این ایام دچار آسیب شده‌اند، انجام داده اند.

این مسئول همچنین بیان کرد:بسیجیان توزیع بیش از 100 و یک هزار بسته حمایتی و ... را در طی 2 ماه اخیر انجام دادند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : از بسیج تا سازندگی در کرونا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir