امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:51:33

دوربین خبر

کد مطلب : 31409 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 اردیبهشت 1399 -ساعت : 11:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یکی از برنامه های جهش اقتصادی در مازندران توسعه صادرات است

استاندار مازندران در جلسه شورای برنامه ریزی استان:

یکی از برنامه های جهش اقتصادی در مازندران توسعه صادرات است

به گزارش دوربین خبر،

استاندار مازندران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت:جهش تولید نیازمند برنامه عملیاتی زمان بندی شده دقیق است که در آن وضع موجود و رقم حال، وضع مطلوب و رقم هدف گذاری شده، منابع مالی، نیروی انسانی، مزیت ها، موانع تحقق برنامه و راهبردهای رفع آن، روند کار و فرآیندها کاملا مشخص شده باشد تا قابل عمل، ارزیابی و نظارت باشد.

وی با بیان اینوه پیشبرد امور و ارتقاء تولید در بسیاری از کارها نیازمند اعتبار صرف نیست، افزود:جهش تولید در برخی حوزه ها؛ در گرو اصلاح روش هایی است که افزایش تولید را تسریع نماید.

به گفته استاندار،دستگاه های اجرایی با کار تخصصی در قالب کمیته کاری با همکاری متخصصین و صاحب نظران، رویه های علمی و کمی و دقیق جهش تولید را ترسیم نمایند.

او ادامه داد:جهش تولید باید در بخش های اولویت دار استان مثل کشاورزی، شیلات، دامپروری و طیور، گل و گیاه و ... اتفاق بفتد و در دیگر بخش ها نیز برنامه ریزی لازم برای رشد و اعتلای اقتصادی انجام شود.

همچنین  بدلیل تحریم ها، محدودیت هایی برای صادرات از طریق جنوب ایجاد شده است، مازندران ظرفیت بالایی برای صادرات بویژه تجارت و بازرگانی دارد و یکی از برنامه های جهش اقتصادی که برآنیم تا عملیاتی کنیم استفاده از ظرفیت کشورهای cis و خصوصا تعرفه ترجیحی کشورهای اورآسیا برای صادرات است.

حسین زادگان گفت:با توجه به رابطه مطلوب با کشورهایcis و هماهنگی های بین المللی که در این راستا صورت گرفته و امکانات زیرساختی خوبی نظیر بنادر، تجار مازندرانی و ایرانی از این فرصت بهره گیری نمایند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : یکی از برنامه های جهش اقتصادی در مازندران توسعه صادرات است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir