امروز چهار شنبه 22 اردیبهشت 1400 ساعت 05:35:01

دوربین خبر

کد مطلب : 31413 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 اردیبهشت 1399 -ساعت : 15:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اهدا 91هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه

اهدا 91هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه

به گزارش دوربین خبر،آیت الله لائینی در جمع جهادگران سازندگی مازندران گفت:واژه جهاد واژه ای پرتحرک و پرجنب و جوش است و فعالیت جهادی فعالیت مخلصانه در میدانهای مختلف است .
او با بیان اینکه با حداقل درخواست حداکثر فعالیت انجام می گیرد افزود:وجود مشکلات فراوان در زمینه ساختاری،زیربنایی و روبنایی،مشاغل و مشکلات مقطعی مانند سیل ،کرونا و ...زمینه نمایش عزم گروه های جهادی را نشان می دهد.
او همچنین تصریح کرد:در موضوع کرونا جوانان بسیجی جهادگر از ضدعفونی معابر تا فعالیت های تخصصی در حوزه درمان و بهداشت ورود کردند و باطن قلبی ملت ایران باطنی بر مبنای همدلی است و در. مقابله با کرونا همه مردم در قالب گروه های مردمی پای کار آمدند.
این مسئول افزود:تحقق شعار سال و جهش تولید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد:امسال رفع موانع تولید را همه باید خواستار باشند.
او مدیریت جهادی در کنار جریان جهادی را برای رفع مشکلات خواستار شد.
به گفته آیت الله لائینی در حوزه مدیران و حرکت های توده ای مردمی باید شاهد تحرک و پویایی جهادی باشیم و اقتصاد مقاومتی می تواند مسائل حقوقی و قوانین را با خمشی مناسب در تسهیل شرایط کارآفرینی بکار گیرد.
این مسئول همچنین افزود:در حوزه بانک،گردشگری،محیط زیست و ... ارزیابی های دقیق علمی تخصصی باید انجام شود تا بتوان با جدیت بیشتر قوانین حقوقی را در جهت رونق تولید بکار گرفت. 
نماینده ولی فقیه در مازندران به عزم استانداری در تسهیل موانع اشاره کرد و گفت:با شناسایی ضعف ها در جهت رفع مشکل می توان اقدام عملی داشت.
آیت الله لائینی ادامه داد:تقویت ساختارهای جهادی تخصصی نیاز اصلی در رفع موانع است .
او با تاکید بر وجود انگیزه های دینی در اقدامات گروه های جهادی افزود:انگیزه های دینی در مقابله با کرونا بیش از 7 هزار نفر را در مازندران پای کار آورده است.
او همچنین گفت:امروز هر گوشه و کنار با انگیزه دینی در جهت خدمت به سلامت بکارگیری شده اند.
نماینده ولی فقیه در مازندران به برداشت کانال های معاند در خصوص بسته بودن اماکن مذهبی و یا کمرنگ کردن حضور گروه های جهادی اشاره کرد و افزود:تاکید بر زندگی سکولار. به جای زندگی دین مدار در  این جنگ فرهنگی به عنوان هجمه دشمن وجود دارد و معاندین با برجستگی برخی اقدامات مانند هجوم به حرم ها و ...درصدد ضربه به همدلی دینی مردم هستند.

اقبال پور رئیس بسیج سازندگی مازندران هم  با اشاره به اینکه 8 هزار  جهادگر سازندگی در استان و در ایام کرونافعالیت دارند گفت:در ایام کرونا با ورود در بسیج محلات خانواده های نیازمند شناسایی شده اند و تاکنون بیش از 91 هزار بسته به خانواده های نیازمند کمک مومنانه انجام شد.
او ادامه داد:در سال جهش تولید نیازمند تغییر نگاه و رویه در حوزه تولید ،صنعت و اشتغال هستیم .
وی با بیان اینکه دادستان ها با ورود در حوزه اقتصاد می توانند در تسهیل شرایط و جهش تولید ورود جدی نمایند تا در حوزه مشاغل خرد بتوانیم ورود نماییم تصریح کرد:با مشخص شدن قدر و سهم دستگاه ها و حرکت به سمت تولید باید در اشتغال جوانان قدم برداریم و ورود نماینده ولی فقیه می تواند در این راستا کمک کننده باشد.
اقبال پور با بیان اینکه هزار کارگاه تولیدی برای تولید ماسک و گان در نظر گرفته شد گفت:300 دستگاه ماشین آلات نیز برای ضدعفونی معابر و یا دیگر کمک ها در اختیار قرار گرفت.
این مسئول با تاکید بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیت های عمرانی سازندگی بیان کرد:در حوزه ساخت خانه های محروم نیز 600 خانه با همیاری کمیته امداد ساخته شد که 100 خانه تحویل سیلزدگان شد.
اقبال پور با بیان اینکه اوراق مشارکتی دستگاه های اجرایی مبنای قراردادی انجام فعالیت های عمرانی است گفت:جهاد سازندگی با هدف شناسایی مشکلات طرح های مختلف عمرانی را پذیرش می کنند.
او در ادامه با بیان اینکه هر محله گروه جهادی محله محور باید داشته باشد افزود:در 60 نقطه گروه های ویژه جهادی برای پوشش محله های کم برخوردار و  حاشیه محور در نظر گرفته شد.

رئیس بسیج سازندگی مازندران با بیان اینکه جهادگران در  17 نقطه محله حاشیه نشین آسیب پذیر در استان حضور دارند بر لزوم همپوشانی فعالیت های دستگاه های اجرایی و گروه های جهادی تاکید کرد.


اهدا 91هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه

اهدا 91هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه

اهدا 91هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانهلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اهدا 91هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir