امروز شنبه 10 آبان 1399 ساعت 13:07:19

دوربین خبر

کد مطلب : 31419 -تاریخ انتشار : شنبه 13 اردیبهشت 1399 -ساعت : 09:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تصادف رانندگی عامل مرگ بیش از 225 عابر پیاده

تصادف رانندگی عامل مرگ بیش از 225 عابر پیاده

به گزارش دوربین خبر،

مدير كل پزشكي قانوني استان گفت: آمارها نشان می دهد در سال گذشته ، تعداد 225 نفر (155مرد و مابقی زن ) از عابرین پیاده در بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش داشت .

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان مازندران، علي عباسي مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در سال گذشته (98) را 654 اعلام کرد و افزود: 34درصد از کل تلفات حوادث رانندگی سال گذشته عابرین پیاده هستند .
خرداد بیشترین ماه
بر اساس این گزارش خرداد با 28 ، مرداد با 27 ، بهمن با 23 فوتی بیشترین ماه و دی ماه با 8 فوتی کمترین ماهی بود که این اتفاق در آن به ثبت رسید.
عباسي با بیان اینکه بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌هاي بابل با 29 ، ساری با 24 و آمل 23 مورد و گلوگاه با یک مورد کمترین شهر گزارش شده است.
73 درصد وسیله درگیر با عابرین سواری هستند
مدیر کل پزشکی قانونی استان بیشترین نوع وسیله درگیر با عابرین پیاده را خودروی سواری با 73 درصد ثبت شده است که در آن پراید با 55 نفر بیشترین و پیکان با 5 نفر کمترین است.
این مقام اجرایی استان در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد:این افزایش ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین ، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند.چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تصادف رانندگی عامل مرگ بیش از 225 عابر پیاده

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir