امروز سه شنبه 07 بهمن 1399 ساعت 13:25:04

دوربین خبر

کد مطلب : 31420 -تاریخ انتشار : شنبه 13 اردیبهشت 1399 -ساعت : 09:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انجام هزار و پانصد مشاوره و ویزیت رایگان مادران باردار در زمان شیوع کرونا در مازندران

انجام هزار و پانصد مشاوره و ویزیت رایگان مادران باردار در زمان شیوع کرونا در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

مسئول جمعیت مامایی مازندران از انجام هزار و پانصد مشاوره و ویزیت رایگان مادران باردار در زمان شیوع کرونا در این استان خبر داد.
نرجس شیرآقائی در گفتگو با خبرنگار دوربین خبر با اشاره به فعالیت گروه جمعیت مامایی مازندران با همکاری شعب جمعیت مامای استان فارس و ...، اظهار کرد: مشاوره و ویزیت رایگان برای مادران باردار را از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور بصورت گسترده و یکپارچه آغاز کردیم.

وی با اعلام اینکه در این پروسه درمانی همه مواردی که نیاز به معاینه "حضوری"توسط همکاران ماما نداشت، بررسی شده و آموزش‌های مورد نیاز بهداشتی و درمانی پروسه درمانی گنجانده شده است، تصریح کرد: در مشاوره و ویزیت رایگان آموزش‌ها و راهکار‌های لازم توسط همکاران ما به زنان و خانواده‌های ایرانی و بویژه مادران باردار و شیرده انجام می‌شده است.
رئیس جمعیت مامایی مازندران به فعالیت بیش از ۱۵۰ نفر از همکاران ماما به بیش از ۱۵۰۰ نفر در طرح رایگان مشاوره و ویزیت آنلاین، گفت: پروسه پیگیری مشکلات از ۲۷ اسفند تا ۲۶ فروردین در یک دوره یکماه بصورت ۲۴ ساعته و برای تمامی موارد اورژانسی و غیراورژانسی و آموزش‌های کنترل و پیشگیری از کرونا ۲۰۱۹ دستور کار قرار داشت.
وی خاطر نشان کرد: در گروه‌های تشکیل شده در فضای مجازی نه تنها به هم پرسش‌ها و دغدغه‌های زنان و خانواده‌های ایرانی پاسخ داده‌ایم، بلکه از فرصت پیش امده برای آموزش‌های بهداشتی و سلامت برای خانواده ایرانی (پیشگیری از کرونا ۲۰۱۹ و نیز آموزش بهداشت فردی وتنفسی بهره ببریم بلکه تلاش کردیم تا با این برنامه رایگان آنلاین (در دوران قرنظینه) به شکستن زنجیره انتقال هم کمک کرده باشیم.
شیرآقائی اضافه کرد: پاسخ به پرسش‌ها و دغدغه‌های مادران باردار و جمعیت هدف ما بر اساس دستورالعمل و پروتکل‌های بروز وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت پاسخ بوده است.
وی اضافه کرد: این مشاوره‌ها در زمینه سلامت و تخصصی مامایی شامل، بارداری، شیردهی، واکسیناسیون، عفونت‌های زنان، سرطان‌های بانوان، سلامت جنسی و یائسگی، تغذیه در بارداری و شیردهی، بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری‌های واگیر، تفسیر آزمایش و سونوگرافی و ینز آموزش‌های پیشگیری و مراقبت از کووید ۱۹ انجام می‌شده است.
رئیس جمعیت مامایی مازندران یکی از اهداف این جمعیت را کاهش دادن میزان مراجعات مادران باردار، شیرده و دیگر زنان ایرانی به مراکز درمانی اعلام کرد و گفت: همچنین تلاش کردیم که فشار کاری همکاران خودمان را در شیفت‌های بیمارستانی کاهش دهیم تا با انباشت کار در هنگام کار در مراکز درمانی مواجه نشوند.
وی خاطر نشان کرد: در پروسه مشاوره و ویزیت رایگان مادران باردار همه تلاش ما این بود که از مراجعه غیر ضرروی و نیز غیر اروژانسی به مراکز بهداشتی و درمانی کاهش پیدا کند.
شیرآقائی خاطر نشان کرد: با پایان طرح مشاوره رایگان بر اساس برنامه‌های جدیدی که وزارت بهداشت اعلام کرد در طرح ویزیت و مشاوره رایگان تغییراتی ایجاد کردیم.
وی ادامه داد: همکاران ماما به صورت داوطلبانه از این پس در روز‌های تعطیل و آخر هفته به صورت داوطلبانه پروسه مشاوره و ویزیت رایگان را در دستور کاری خویش دارند.
شیرآقائی با اعلام اینکه آگاهی بخشی به مادران باردار در بحث فاصله گذاری فیزیکی ترک نشده است، افزود: در فضای مجازی بحث آگاهی بخشی به مادران باردار را در دستور کار داریم که در حوزه‌های آموزشی سلامت زنان، بهداشت فردی، آموزش‌های روتین دوران بارداری و پس از زایمان و سلامت جنسی اطلاعات را در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌دهیم.

آزاده بابانژادلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : انجام هزار و پانصد مشاوره و ویزیت رایگان مادران باردار در زمان شیوع کرونا در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir