امروز شنبه 10 آبان 1399 ساعت 13:33:31

دوربین خبر

کد مطلب : 31423 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 -ساعت : 16:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاثیر منطقه آزاد تجاری مازندران بر آینده اقتصادی شهرستان بابل

دوربین خبر گزارش می دهد:

تاثیر منطقه آزاد تجاری مازندران بر آینده اقتصادی شهرستان بابل

به گزارش دوربین خبر،

تصویب منطقه آزاد تجاری مازندران درروزهای پایانی مجلس دهم خبر مسرت بخش اقتصادی برای مردم مازندران بود. اگرچه برخی نسبت به عدم اجرای کارکرد اصلی این مناطق انتقاداتی دارند که باید درجای خودش واکاوی و آسیب شناسی شود اما این مصوبه برای همه بخش های توسعه مازندران حرکت بخش و جهت دار خواهد بود.‌

می دانیم محدودیت های سرزمینی مانع از برخورداری همزمان یک نقطه از همه مواهب طبیعی و امکانات کشور می باشد ،لذا استفاده از ظرفیت ها و فرصت های پیرامونی یک اصل مورد اتکا درعلم اقتصاد است.

یکی از ویژگی های بارز اقتصادی و تجاری شهرستان بابل مرکزیت و محوریت جغرافیایی و دسترسی آسان به شبکه ارتباطی و حمل ونقلی شمال کشور است.
این مزیت ارتباطی تاریخی و طبیعی موجب شده بابل از دیرباز به محل تبادل کالا و خدمات تبدیل شود چه آنکه وجه تسمیه شهرتاریخی بارفروش نیز به بدلیل همین کارکرد تاریخی و تجاری شهرت کشوری یافته است.

مصوبه منطقه آزاد تجاری مازندران شتاب دهنده ، پیشران و محرک "جهش تولید" خواهد بود، از این رو کارآفرینان، اصناف، تشکل ها ،شرکت ها ، تولیدگران و بنگاه های تجاری وخدمانی شهرستان بابل بادرک عمیق از این فرصت تاریخی وآینده گرایانه خود را برای بین المللی سازی توان تجاری وصادارتی و بهره گیری از این ظرفیت قانونی و ساختاری آماده نمایند.
تجار، تولیدگران وجوانان ترقی خواه بابلی باید از منطقه آزاد تجاری مازندران برای توسعه فضای کسب و کار و بخصوص برخورداری از ظرفیت صادراتی وتجاری ۳۰۰میلیون نفری کشورهای حاشیه دریای خزر(cis)استفاده نمایند و شهرستان بابل می تواند نقش تاریخی خود را به عنوان "پس کرانه" و بارانداز مناطق آزاد در بخش تجاری از طریق راه اندازی بندر خشک احیا وایفا نماید.
علاوه بر بخش خصوصی ، دانشگاه ها و دستگاه های دولتی ، شورا وشهرداری، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف هم باید اتاق فکری برای رصد تحولات پیش رو تشکیل دهند و برای ساماندهی و بهره برداری مطلوب تر از مصوبه منطقه آزاد تمهیدات لازم اتخاذ نمایند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تاثیر منطقه آزاد تجاری مازندران بر آینده اقتصادی شهرستان بابل

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir