امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:31:58

دوربین خبر

کد مطلب : 31432 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 -ساعت : 21:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
  تداوم آموزش الکترونیکی توسط ۷ گروه مدیریتی در پیام رسان ایتا

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

 تداوم آموزش الکترونیکی توسط ۷ گروه مدیریتی در پیام رسان ایتا

به گزارش دوربین خبر،

؛ «سید عیسی میرشفیعی» اظهار داشت: با نگاهی گذرا به تاریخ آموزش و پرورش کشورمان، به وضوح در خواهیم یافت که اتفاقاتی مانند جنگ، بمباران، تغییرات شدید جوی، بلایای طبیعی و ...به دفعات مدارس ما را به تعطیلی کشانده است. اما بحران شیوع کرونا ویروس، برگ دیگری از این دفتر بود که به علت طولانی‌شدن تعطیلی مدارس، ضرورت ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم در جهت استمرار جریان آموزش و پرورش در چنین ایامی را نمایان نمود.

وی تصریح کرد: با عنایت به شعار " آموزش تعطیل نیست "در معاونت آموزش ابتدایی استان مازندران، به این مهم اندیشیدیم که چگونه می توان به معلمان و دانش آموزان یاری رساند؟ براین اساس و برای دستیابی به این مهم در ابتدا به تشکیل گروه های مجازی در واتس آپ پرداختیم.

میرشفیعی ادامه داد: در راستای نیل به اهداف فوق، در تاریخ ۵ اسفند ۹۸، طی فراخوانی از همکاران فعال در زمینه ی تولید محتوای آموزشی- تربیتی خواسته شد تا ما را در این امر یاری کنند. در پاسخ به این فراخوان، بیش از ۹۰ همکار علاقمند اعلام همکاری کردند. سپس رزومه ی کاری و حرفه ای آنان با همکاری کارشناسان شهرستان/ منطقه بررسی شد و ۴۴ نفر از این عزیزان، در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۸، در ۷ گروه مدیریتی، جهت تولید محتوای استاندارد در شش پایه ی ابتدایی و پیش دبستانی ساماندهی شدند. محتواهای تولید شده پس از تایید اکثریت اعضا در کانال هایی با نام "جهادگران" در پیام رسان ایتا بارگذاری شد.

این مقام مسئول افزود: در ادامه ی روند کار در معاونت آموزش ابتدایی و براساس نامه ی دریافتی از وزارت متبوع مسئولیت تدوین تولید محتوای الکترونیکی و تکالیف مهارت محور در دو درس ریاضی و قرآن پایه ی دوم ابتدایی به استان مازندران واگذار شد.

وی در ادامه بیان داشت: در همین راستا حدود ۴۰ فیلم تدریس از آموزگاران مازندران به استان خراسان شمالی به عنوان دبیرخانه ی کشوری تولید محتوای الکترونیکی در پایه ی دوم ارسال شد.

معاون آموزش ابتدایی در پایان سخنانش از انجام تولید محتوای الکترونیکی در دو درس ریاضی و قرآن پایه ی دوم برای یک سال تحصیلی (۲۵ هفته ی آموزشی) خبر داد.

معاون آموزش ابتدایی گفت: آموزش ها ی مجازی را می توان با وجود آسیب ها وکاستی های احتمالی موجود، به عنوان ابزاری برای تداوم آموزش های اجباری وحضوردانش‌آموزان درفضای آموزش دانست.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد :  تداوم آموزش الکترونیکی توسط ۷ گروه مدیریتی در پیام رسان ایتا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir