امروز سه شنبه 21 مرداد 1399 ساعت 22:46:08

دوربین خبر

کد مطلب : 31446 -تاریخ انتشار : شنبه 27 اردیبهشت 1399 -ساعت : 09:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 گاهی من هم مثل گوشی وامانده هنگ می کنم!

 گاهی من هم مثل گوشی وامانده هنگ می کنم!

به گزارش دوربین خبر،

من یک معلمم اما نه در فضای پرشروشور مدرسه چرا که مدرسه ای نیست که من در کنار شاگردانم تا با آنان همنوا شوم. حالا من باید در کنار روزمرگی های دیگر ...در میان مشکلات ریز و درشت خانه ٢٤ ساعته هم مادر باشم و هم معلم.

فرزندم كه خود معتاد دنياي مجازيست ! از من خرده مي گيرد براي اعتياد ناخواسته ام به اين فضا. مدام غر مي زند كه چرا صبح با خروس خوان شاد تو از خواب بيدار مي شوم، غذا را با چاشني شاد تو مي خورم و شب با لالايي شاد تو مي خوابم. او نمي داند كه ...

باید با تک تک دانش آموزانم در ارتباط باشم، تدریس کنم، ساعت ها برای ضبط یک فیلم ۵ دقیقه ای وقت صرف کنم، وویس بفرستم، تکلیف بدهم و از آنان بخواهم که به موقع فعالیتشان را انجام دهند. با اولیا در تماس باشم، برای مدیر و اداره گزارشی از فعاليت هايم تهیه کنم، كليپ بسازم و تکالیف خواسته شده را بررسی کنم؛ تکالیفی تیره و تار در حد ..

گاهی اولیا این قدر عجله برای دریافت جواب دارند که با خود فکر می کنم آن ها همیشه من را در همان هیبت معلمی در کلاس و مدرسه می بینند. فارغ از زندگی روزمره و همسر و فرزند و خرید و جارو و نظافت و آشپزی و ... من هم آدمم فقط شغلم معلمیست و البته از این بابت به خود می بالم.

همسرم به خانه بازمی گردد؛ طبق معمول نگاهی کلی به خانه می اندازد. همکارانم در فضای مجازی از من تقاضای کمک می کنند و من در حد توان سعی می کنم پاسخگو باشم. گوشی ام همیشه در حال شارژ شدن و بسته ام همیشه در حال فعال شدن است. از گوشي در حال شارژ هم استفاده مي كنم. گاهي من هم مثل گوشي وامانده هنگ مي كنم...

قبلا مخالف استفاده از گوشی سر میز غذا بودم اما حالا این گوشی در کنار قاشق و بشقاب به یکی از وسایل روی میز غذا تبدیل شده. به راستي که آدمي قابل پيش بيني نيست. از اين پس سعی می کنم برای كسي از این دست نصيحت هاي حكيمانه نداشته باشم. چرا كه رطب خورده منع رطب كي كند !

این روزها بر خلاف عقيده ديگران کارم چند برابر شده. ساعت کاری ام از صبح تا ظهر به تمام روز افزایش یافته. برایم مهم نیست که مردم راجع به رفاه و خوش خوشان فرهنگیان و نظام رتبه بندی و افزایش مزایایی که هر شب فقط و فقط از طریق اخبار و فضای مجازی به ما تعلق می گیرد و تعطیلات تابستانه ی ما و چه و چه، چه می گویند... همین که به وظیفه ام عمل كرده باشم و وجدانم آسوده کفایت می كند.

امروز می خواهم فارغ از نظام ارزشیابی توصیفی و در این دوران پادشاهی کوويد ١٩، به خودم و همکارانم نمره ۲۰ بدهم. می خواهم یک قدم از او جلوتر باشم و هستم ..
من برای آینده فرزندان میهن خسته نخواهم شد و تا شکست کامل کرونا با آنان همراه خواهم بود.

آمنه عصائيان؛ آموزگار پايه اول دبستان ناصرتاش شهرستان رامسرلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد :  گاهی من هم مثل گوشی وامانده هنگ می کنم!

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir