امروز چهار شنبه 22 مرداد 1399 ساعت 00:00:00

دوربین خبر

کد مطلب : 31457 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 اردیبهشت 1399 -ساعت : 10:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهارت افزایی در کشور و مازندران مغفول مانده است

مهارت افزایی در کشور و مازندران مغفول مانده است

به گزارش دوربین خبر به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، سید حسین درویشی مدیرکل در این جلسه در تشریح هدف از تشکیل شورای مهارت گفت: تمامی دستگاه های اجرایی که عضو شورای مهارت هستند به نوعی در اجرای سیاست ها سازمان آموزش فنی و حرفه ای را یاری نموده تا در شناسایی ظرفیت ها و نیازها، مشاغل جدید، میزان افراد آموزش دیده در هر شهرستان، رصد اشتغال پس از آموزش و میزان تسهیلات اشتغال این نهاد را مساعدت نمایند .


وی بیان داشت: مهارت آموزی در کشور متاسفانه مغفول مانده است و با توجه به ظرفیت های زیادی که دارد باید مورد توجه قرار گرفته و باید به فرهنگ تبدیل شود. نگاه آموزش فنی و حرفه ای مازندران فرا شهرستانی است و اعتقادی وجود دارد که آموزش های مهارتی در سطح استان باید به صورت مساوی و یکسان اجرا شود. با توجه به این اعتقاد، علاوه بر استفاده از توان بخش دولتی از توان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای تحت نظر (بخش خصوصی) در این امر استفاده می شود.

درویشی رصد اشتغال پس از آموزش های مهارتی را مورد اهمیت دانست و اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه ای می تواند آموزش ترویجی کمیته امداد را به عهده گیرد تا آموزش ها منجر به شغل مد نظر این نهاد اعتبار بین امللی اخذ نماید. از اینرو برای این نهاد رهگیری اشتغال واقعی و پایدار افراد تحت پوشش پس از اخذ مهارت و اخذ تسهیلات ضروری است.

در این دیدار رضا نوروزی جعفری مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: این اداره 3 جامعه هدف شامل افراد بی مهارت، افراد نیازمند مهارت تکمیلی و افراد نیازمند به آموزش کسب و کار را دارد که همکاری متقابل می تواند در رشد و تعالی جامعه هدف بسیار موثر باشد زیرا اعتقاد داریم آموزش سرمایه گذاری است و مهارت های فنی و حرفه ای کلید اشتغال است. برای ایجاد شغل نیازمند آموزش مهارتی کسب و کار و کارآفرینی جهت مهارت آموختگان هستیم و باید آموزش های مهارتی که در کمیته امداد اجرا می شود منجر به اشتغال شود.


مهارت افزایی در کشور و مازندران مغفول مانده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مهارت افزایی در کشور و مازندران مغفول مانده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir