امروز یکشنبه 22 تیر 1399 ساعت 07:50:45

دوربین خبر

کد مطلب : 31487 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 خرداد 1399 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکنون بیش از 3 هزار تن کلزا در مازندران خریداری شد

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

تاکنون بیش از 3 هزار تن کلزا در مازندران خریداری شد

به گزارش دوربین خبر،از ابتدای فصل خرید دانه روغنی کلزا در مازندران تاکنون کشاورزان مازندرانی بیش از 3 هزار و 268 تن کلزا به ارزش 142 میلیارد و 390 میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان دادند.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون 12 میلیارد و 103 میلیون ریال از مطالبات کشاورزانی که کلزای خود را تحویل مراکز خرید دادند به حساب آنها واریز شد.

بهرام نجفی به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت : این میزان خرید توسط 12 مرکز از 19 مرکز راه اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا  انجام گرفت.

وی با بیان این مطلب اظهار داشت: با تمهیدات اتخاذ شده 19 مرکز خرید در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، تجهیز شده اند تا عملیات خرید تضمینی کلزا از کشاورزان مازندرانی در این مراکز صورت پذیرد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت : قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 46 هزار و 602 ریال می باشد .

وی تاکید کرد: در مراکز خرید تضمینی اداره کل غله، دانه کلزا تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری می باشد.

نجفی افزود: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد اظهار داشت : کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

بهرام نجفی تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.



لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تاکنون بیش از 3 هزار تن کلزا در مازندران خریداری شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir