امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:59:32

دوربین خبر

کد مطلب : 31515 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 خرداد 1399 -ساعت : 11:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در مازندران

احمد حسین زادگان استاندار مازندران خبر داد:

سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در مازندران

به گزارش دوربین خبر،بنیاد مستضعفان، با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در مازندران، در فاز نخست؛ 500 میلیارد تومان در حوزه کشاورزی و دامپروری در استان سرمایه گذاری می کند.

 پیرو جلسه ای که در اردیبهشت ماه امسال با مهندس فتاح، رییس بنیاد مستضعفان کشور داشتیم، توافقی برای سرمایه گذاری و حضور بیشتر این بنیاد در مازندران با توجه به ظرفیت های استان و فعالیت های بنیاد مستضعفان در حوزه های کشاورزی و دامپروری نظیر مجموعه 1500 هکتاری این بنیاد در بهشهر، مجموعه فضای گلخانه ای در دشت ناز و دامداری بزرگ مقیاس صورت گرفت.

همچنین مقرر شده بود تا هیات کارشناسایی و هلدینگ کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان برای انجام کار کارشناسی و انجام سرمایه گذاری در چند بخش به مازندران بیایند.

مهندس فتاح، رویکردهای جدیدی را در بنیاد ایجاد کردند که در مازندران بستر آن فراهم است، یکی از موضوعات؛ توسعه مراکز موجود است که از آنجمله؛ توسعه مجموعه دامپروری مهدشت به 10 هزار راس دام مولد و غیرمولد است که امکان تولید 60 هزار تن شیر در سال را فراهم می آورد.

مجوز پرورش دام سنگین شیری و گوشتی را در مجموعه 1500 هکتاری شهرستان بهشهر مطرح کردیم که مورد توافق گرفت

همچنین احداث شهرک گلخانه ای در شرق استان در زمین های بنیاد مستضعفان را مطرح کردیم که مورد توافق قرار گرفت و تفاهم نامه های مرتبط در حال آماده شدن است.

شهرک گلخانه ای اعم از تولید صیفی جات، فلفل دلمه ای و گوجه های ارگانیگ، توسعه دامپروری مهدشت به 10 هزار راس، ایجاد گله دام 5 هزار راسی پروار بندی در بهشهر در زمین 1500 هکتاری به عنوان اولین پروژه در این اراضی از جمله تفاهمات فی مابین است

کشت علوفه ای از دیگر ظرفیت های استان است که در قالب کشت دوم امکانش وجود دارد و بنیاد مستضعفان هم دانش موجود را داراست و هم می تواند به صورت پایلوت این طرح را اجرا کند.

برای مجموعه طرح ها و پروژه های یاد شده بنیاد مستضعفان در آغاز با 500 میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری را شروع می کند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir