امروز چهار شنبه 22 مرداد 1399 ساعت 22:33:02

دوربین خبر

کد مطلب : 31530 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 خرداد 1399 -ساعت : 12:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برپایی مراسم شهادت امام جعفر صادق در بقاع متبرکه مازندران

برپایی مراسم شهادت امام جعفر صادق در بقاع متبرکه مازندران

به گزارش دوربین خبر،

معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) در آستان مقدس امامزادگان مازندران بارعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام مسعود قربانی با اشاره به فرارسیدن روز شهادت امام جعفرصادق(ع) اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) در زندگی پربرکت خویش به ‌عنوان شخصیتی که به رئیس مذهب تشیع لقب گرفت، توانست در احیای ارزش‌های دینی در جامعه الگوی برجسته باشد و خدمات ارزشمندی به جهان اسلام ارائه کند.
وی با بیان این که نهضت علمی امام صادق(ع) و مبارزه با جریانات انحرافی الگوی جامعی برای جهان اسلام است، افزود: آن حضرت دارای صفات و ویژگی‌های منحصر به فردی است که هر یک از آنان الگوی گران‌بهایی برای هدایت جامعه بشری هستند.
معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: امام صادق(ع) با ایجاد یک جبهه فرهنگی در مقابل جریانات انحرافی، بنیانگذاری مکتب خانه‌های دینی و تربیت شاگردانی فاضل و ارزشمند توانست دین اجداد خود و پیامبر اسلام(ص) را حفظ کند.
قربانی بیان کرد: منصور دوانقی زمانی که مشاهده کرد روز به روز بر محبوبیت امام جعفر صادق(ع) در میان مردم و دانشمندان افزوده می‌شود، احساس خطر کرد و محدودیت‌هایی را برای آن امام همام ایجاد کرد و به بهانه‌های مختلف از تدریس ایشان و ارتباط با مردم ممانعت به عمل آورد و در شرایطی خاص با مسموم کردن آن حضرت را مظلومانه به شهادت رساند.
وی از برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) در آستان مقدس امامزادگان مازندران خبر داد و گفت: این مراسمات با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: محوطه آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران پیش از آغاز مراسمات در نوبت های مختلف ضدعفونی می شوند.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برپایی مراسم شهادت امام جعفر صادق در بقاع متبرکه مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir