امروز جمعه 09 آبان 1399 ساعت 04:21:01

دوربین خبر

کد مطلب : 31537 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 خرداد 1399 -ساعت : 17:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دیدار اعضا جبهه پیروان خط امام و رهبری با نماینده ولی فقیه در مازندران

دیدار اعضا جبهه پیروان خط امام و رهبری با نماینده ولی فقیه در مازندران

به گزارش دوربین خبر،دیدار اعضای شورای مرکزی احزاب و تشکلهای انقلابی استان مازندران (جبهه پیروان خط امام و رهبری مازندران) با حضرت آیت الله لائینی نماینده محترم ولی فقیه مازندران پنج شنبه مورخ ۲۹ خرداد ۹۹ ساعت ۱۰ صبح در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه برگزار گردید .
در این جلسه دبیرکل استانی احزاب و تشکلها حضور داشتند که در ابتدا مهندس صابری دبیر این احزاب و تشکلهای همسو ضمن تقدیر و تشکر از آیت اله لایینی در خصوص توجه ایشان به نقش و جایگاه احزاب و این فرصتی که در اختیار این مجموعه قرار گرفت تشکر و قدردانی داشت و خلاصه ایی از برنامه ها و اهداف جبهه پیروان را بیان و گزارشی هم در خصوص عملکرد این مجموعه در سنوات گذشته و مخصوصا در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ارائه نمود .
مهندس صابری ضمن برشمردن وظایف احزاب و گروهها در پیشبرد اهداف اتقلاب به نقش احزاب در حل مشکلات و معظلات اشاره کرد و بیان داشت که مجموعه احزاب با برنامه ریزی میتوانند مطالبات مردم را پیگیری و از مسئولین در حل مشکلات پاسخ بخواهند
دراین دیدار حضرت آیت اله لائینی ضمن بیان یاد و نام شهید نواب صفوی در جمعیت فدائیان اسلام و نقش ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین گرامیداشت سالروز ۲۶ خردا و شهادت شهدای حزب موتلفه به نقش و جایگاه احزاب و تشکلها در حمایت از حضرت امام ( ره )و جریان انقلاب پرداختند .
ایشان در ابتدا سخنانشان در جمع احزاب و تشکلهای انقلابی استان مازندران بیان داشتند اهل تحزب بودن به معنای تشکل و جمع شدن خیلی مهم و خوب و با ارزش هست زیرا یک فکر در داخل مجموعه هزار نفری و یا بیشتر تبدیل به یک گفتمان پخته و بشیار عالی میشود .
حضرت آیت اله لائینی در خصوص ایجاد احزاب گفتند فقط وجود احزاب سیاسی کفایت نمیکند بلکه باید احزاب فرهنگی و قرآنی هم داشته باشیم که در تربیت نیروی اسلامی کارآمد باشد .
و افرادی که عضو مجموعه احزاب میشوند نباید چشم و گوش بسته حرف حزب را قبول کنند و این خطر تشکیلات هست که همین موضوع منافقین را بیچاره کرد . و حزب نباید دیکتاتور باشدو دیدگاه حزب نباید وحی منزل باشد .احزاب باید فضای گفتمان داشته باشندو فضای نقد داشته باشند تا اگر جایی دارد به اشتباه میرود اصلاح شود .
اگر کسی داردددرد سردمدار حزبی میشود و یا رئیس حزبی اول از هر چیز باید خودش خودساخته و خداترس باشد و برای خود یک ملاکی داشته باسد که البته ملاک شما عزیزان الله هست .
حزب چیز خوبی است و لازم هم هست اما شمشیر دو دم هست و میتونه خطرناک باشه اگر مراقبت نکند و به بیراهه میرود .
اینکه شما دبیران احزاب مخلف با اسامی و خصوصیات مختلف که الحمدلله از همه مجموعه در جمع و تشکیلات شما وجود دارد از جمعیت فدائیان اسلام با شهید نواب صفوی و از حزب موئتلفه و مرحوم عسگراولادی و جامعه اسلامی اصناف و بازار وخدماتی که بازار به انقلاب کرد و از جمعیت ایثارگران و مجمع دانشجویان و جامعه اسلامی معلمان و جامعه اسلامی فرهنگیان و کارگرانو جانعه اسلانی ورزشکاران و پزشکان که این بسیار پر برکت هست و توصیه میکنم که حزب نباید بگوید شخص مورد نظر من باید نماینده شود بلکه با همکاری همدیگر باید شخص شایسته را انتخاب کنند و به مردم معرفی نمایند که الحمدلله از منتخبین این دوره مجلس به گفته خود شما ۱۱ نفر از نمایندکان محترم از لیست مورد حمایت شنا رای آوردند و این وظیفه شما را سنگینتر میکند . زیرا شما زمینه سازی کردید و مگر برای رای آوری آنها تلاش و برنامه ریزی نکردید ؟ پس باید از نمایندگان محترم مجلس در مورد عملکرد آنها سوال کنید و جواب بخواهید و پیگیر رفتار و عمل آنها باشید درست است که نمایندگان فعلی از نیروهای انقلابی هستند و انشاله باقی میمانند و لی اگر مدیریت نشوند و در ارتباط با آنها نباشید خدای نکرده ۲ سال دیگر معلوم نیست که چه اتفاقی میافتد لذا شما باید نمایندگان مورد حمایت خود را دعوت کنید و به معنای اخس کلمه باید مدیریت کنید .نماینده ها نباید فقط به حوزه انتخابیه خود توجه کنند بلکه باید کل استان را در نظر داشته باشند
شما احزاب باید برای نمایندگان برنامه داشته باشید و مشکلات را به صورت مشخص رصد و برای آن راهکار ارائه دهید و با نمایندگان درمیان بگذارید و کمک کنید در حل آن مسائل
احزاب باید رسانه داشته باشد . شانتاژبازیهای رسانه ایی امروز خیلی کارها انجام میدهد شما اگرکارهای بزرگی انجام داده باشید ولی چون رسانه ندارید به چشم نمی آید ولی یه مجموعه میبینید که عملکردی ندارند ولی از کاه کوه میسازند لذا باید در فضای رساته ایی و مجازی فعال و اثرگذار باشید
مقام معظم رهبری حفظ اله فرمودن جریان انقلابی را تقویت کنید و ما این مجموعه احزاب و تشکلهای با سابقه و مومن را از جریان انقلابی میدانیم و وظیفه داریم که از شما حمایت کنیم .
نماینده محترم ولی فقیه در ادامه فرمودند که احزاب باید برنامه داشته باشند که چه جور میشود نمایندگان را مدیریت کرد ؟
چه جور میشود نمایندگان را از انحراف حفظ کرد . و در پایان از احزاب خواست که متن پیام مقام معظم رهبری به نمایندگان را برای نمایندگان بازخوانی کنید و ۱۲ بند مهم در آن پیام را به آنها گوشزد نمائید . مجلس فقط قوه مقننه نیست بلکه اجرائیه هم هست و میتواند با نظارت بر روند اجرای قانون نقش بسزایی داشته باشد . که اخیار استیضاح یکی از موارد مهم در اختیار نماینده جهت اصلاح امور هست به شرط اینکه وسیله باج خواهی نشود و نشود این مجلس در پایان کار حدود ۹۰ نماینده رد صلاحیت شده داشته باشد . چرا نباید نمایندگان به مشکلات اقتصادی مردم ورود نمایند از جمله بحث خودروسازها و قیمت خودرو و مافیایی که صنعت خوردرو کشور را دارد نابود میکند و انشاله احزاب میتوانند این نقش مجلس را با مطالبه از نمایندگان پررنگ کنند و مجلس را به راس امور بازگردانند.
در ادامه جلسه دبیران احزاب و تشکلها به بیان مشکلات و مسائل و ارائه راهکارهایی پرداختند و از حضرت آیت اله لائینی درخواست نمودند که در دستیابی احزاب به جایگاه اصلی خوددر جامعه اسلامی و بین مردم کمک نمایند تا شاهد برون رفت احزاب و تشکلهای انقلابی از از هرگونه نگا ه و دستورات غیر حزبی باشیم .لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دیدار اعضا جبهه پیروان خط امام و رهبری با نماینده ولی فقیه در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir