امروز شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 22:02:23

دوربین خبر

کد مطلب : 31595 -تاریخ انتشار : شنبه 14 تیر 1399 -ساعت : 17:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کرونا در مازندران رو به افزایش است/80 درصد مردم استان کرونا نگرفتند

کرونا در مازندران رو به افزایش است/80 درصد مردم استان کرونا نگرفتند

به گزارش دوربین خبر

دکتر سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به وضعیت بروز بیماری کرونا در مازندران با بیان اینکه در سطح استان در زمینه کنترل اپیدمی ویروس کووید ۱۹ اقدامات موفقی انجام شد، به افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: در برخی شهرستان ها مانند امل و بهشهر وضعیت قرمز است و در سایر شهرستان ها نیز به دلیل فاصله اندک بین شهرستانها این نگرانی وجود دارد که در این مناطق آمار بیماران افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه اگر نتوانیم در دو هفته پیش رو اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم با مشکل جدی مواجه می شویم با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مردم مازندران با این ویروس مواجه نشدند، گفت: با توجه به اینکه بسیاری از افراد هنوز مبتلا نشدند اگر وضعیت شهرستان ها به سمت قرمز برود با مشکل مواجه می شویم.
 دکتر موسوی نهادینه کردن فرهنگ ماسک زدن را بسیار مهم دانست و بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد: فاصله فیزیکی حداقل باید فاصله یک متر و نیم رعایت کنیم.
وی افزود: باید اجتماعات را به هم بزنیم و جاهایی که سبب اجتماعات می شود زمینه ان را فراهم نکنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از اقدامات مهم این دانشگاه را شناسایی بیماران مبتلا و افرادی که با بیمار در ارتباط بودند دانست و بیان کرد: اگر استانداردها بهداشتی را در مجامع عمومی رعایت نکنیم آمار ابتلا افزایش پیدا می کند.
دکتر موسوی در همین زمینه افزود : تمهیدات لازم جهت امادگی بیشتر مراکز درمانی و بیمارستان های استان جهت پذیرش بیماران و همچنین برنامه های مختلف در خصوص تشدید نظارت های بهداشتی بر واحدهای صنفی در شهرستان ها اتخاذ شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کرونا در مازندران رو به افزایش است/80 درصد مردم استان کرونا نگرفتند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir