امروز شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 20:58:14

دوربین خبر

کد مطلب : 31613 -تاریخ انتشار : سه شنبه 17 تیر 1399 -ساعت : 21:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مالیات محور اقتتصاد مقاومتی/رشد 25درصدی وصول مالیات در مازندران

مالیات محور اقتتصاد مقاومتی/رشد 25درصدی وصول مالیات در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

▪️مدیرکل اموراقتصادی و دارایی مازندران: مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت است که نقش بسزایی در تامین هزینه های دولت و به ویژه قطع وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی و نیل به استقلال اقتصادی دارد

▪️به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی و دارایی مازندران،دکتر قاسم پیشه به مناسبت گرامیداشت روزملی مالیات و آغازهفته فرهنگ مالیاتی اظهار داشت: مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت است که نقش بسزایی در تامین هزینه های دولت و به ویژه قطع وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی و نیل به استقلال اقتصادی دارد . از این رو، یکی از مهم ترین محورهای اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی ، تامین منابع مالی دولت با تکیه بر مالیات ها و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی می باشد .
وی گفت: با عنایت به حساسیت شرایط کشور در مقطع زمانی فعلی و وضع تحریم های ناعادلانه بین المللی بر علیه ملت سرافراز ایران، مالیات منبعی مهم برای تامین درآمد دولت است و نقش بسزا و چشمگیری در توسعه اقتصادی و بنا نمودن جامعه ای رو به پیشرفت در سایه عدالت اجتماعی دارد.
دبیرستاد درآمد استان مازندران در ادامه اظهار داشت: پرداخت مالیات و مشارکت مردم در این امر مطابق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) یک فریضه است . پرداخت مالیات، جزء قوانین حکومت اسلامی است و لازم است در رعایت و اجرای قوانین حکومتی که مشروعیت الهی دارد، اهتمام ویژه‌ای از سوی همگان صورت پذیرد.
وی گفت: علی رغم تحقق 91.4 درصدی درآمدهای مالیاتی مصوب قانون بودجه سال 1398 شاهد رشد 25 درصدی در وصول این درآمدها در استان بوده ایم که ناشی از همت و تلاش مضاعف همکاران اداره کل امور مالیاتی و توسعه فرهنگ پرداخت مالیات در بین هموطنان گرامی استان مازندران می باشد .
دکتر قاسم پیشه گفت:با عنایت به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نامیدند از این رو رویکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و جهت گیری سیاست های مالیاتی در راستای تحقق شعار سال تعیین گردیده است . یعنی سیاست های مالیاتی به نحوی تنظیم گردیده که فعالان اقتصادی و کسب و کارهای مولد به تولید بیشتر راغب شوند و نقدینگی موجود در اقتصاد کشور به سمت تامین مالی تولید و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مولد هدایت شود.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی مازندران در پایان اظهار داشت: اینجانب ضمن گرامیداشت 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی، خدمات ارزشمند فعالان این عرصه را در استان ارج نهاده، از خداوند متعال توفیق روز افزون، توأم با سعات و سلامتی همه عزیزان فعال در این عرصه را مسئلت می نمایم و امیدوارم با تلاش صادقانه شما جهادگران اقتصادی ، روزهای بهتری را درعرصه توسعه اقتصادی استان ، افزایش اشتغال و حرکت روزافزون و موفقیت آمیز بخشهای اقتصادی استان را نظاره گر باشیملینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مالیات محور اقتتصاد مقاومتی/رشد 25درصدی وصول مالیات در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir