امروز جمعه 24 مرداد 1399 ساعت 21:02:31

دوربین خبر

کد مطلب : 31631 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 تیر 1399 -ساعت : 17:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ابتلا کودکان و نوجوانان به کرونا خطر جدید ویروس کووید19

دوربین خبر گزارش می دهد...

ابتلا کودکان و نوجوانان به کرونا خطر جدید ویروس کووید19

به گزارش دوربین خبر،

‍ ابتلای کودکان و نوجوانان به کرونا رفتار جدید این بیماری

جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در پاسخ به این سوال که آیا ویروس کوید19 جهش یافته است گفت:هنوز اثبات نشده که این ویروس جهش‌ پیدا کرده باشد ولی احتمال اینکه جهش پیدا کند وجود دارد ولی رفتارهای متفاوتی از خودش نشان داده است و علائم بیماری تغییر یافته است و این دال بر جهش یافتگی نیست.

او افزود:ابتلای سنین پایین‌تر نسبت به اسفند و فروردین به کرونا یکی از تغییر رفتارهای این ویروس است بطوری که هم اکنون تعدای از کودکان و نوجوان نیز در بیمارستان های بابل بستری هستند و در شیوع مجدد آن در کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای ندارند نیز تعداد ابتلا افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در شرح حالی که از بیماران بستری گرفتیم تعداد قابل توجهی در مراسم های عروسی، عزا و مهمانی‌های خانوداگی شرکت داشتند و نکته ای که باید مد نظر باشد این است که باید با زندگی با این ویروس در شرایط فعلی کنار بیاییم.
به گفته جلالی؛اگر مردم نکات بهداشتی را که بار‌ها ذکر کردیم را رعایت می کردند دچار شیوع مجدد آن نمی شدیم ولی برای مقابله با این ویروس هیچ وقت دیر نشده و ما هنوز هم می‌توانیم با رعایت، این ویروس را شکست دهیم.
او ادامه داد:علاوه بر رعایت مردم محدودیت‌هایی هم مثل تعطیلی برخی مشاغل و بسیاری از صنف ها باید علاوه بر مسایل قبلی محقق شوند.


ابتلا کودکان و نوجوانان به کرونا خطر جدید ویروس کووید19لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ابتلا کودکان و نوجوانان به کرونا خطر جدید ویروس کووید19

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir