امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:02:46

دوربین خبر

کد مطلب : 31657 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 مرداد 1399 -ساعت : 11:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
با تصویب منطقه آزاد در مازندران منتظر ورود کشتی های وارداتی نمی مانیم

استاندار مازندران خبر داد:

با تصویب منطقه آزاد در مازندران منتظر ورود کشتی های وارداتی نمی مانیم

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نشست با نمایندگان اعزامی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بحث و بررسی های کارشناسی لازم برای تسریع در روند تایید نهایی مصوبه منطقه آزاد مازندران با اشاره به توجه و عنایت دولت تدبیر و امید به خواست و اولویت مردم استان در این راستا، خاطرنشان کرد: مردم مازندران انتظار دارند همه ارکان تصمیم گیری در این راستا همانطور که تاکنون همراهی های لازم را مبذول داشته اند، همراهی لازم را تا تحقق کامل مطالبه بحق مردم ولایتمدار این سامان معمول دارند تا زمینه تحرک بخش های اقتصادی استان فراهم شود.

احمد حسین زادگان با بیان این که مازندران می تواند به تحرک اقتصاد کشور کمک کند، اظهار نمود: مازندران دارای ویژگی های منحصر بفردی است که بخش هایی مهم از آن دست نخورده و بالقوه باقی مانده اند، لذا ملاحظات اجتماعی و تاریخی باید توام با بررسی های کارشناسی - علمی در خصوص منطقه آزاد به عنوان مطالبه جدی مردم و زمینه ساز بالفعل کردن توانمندی های یاد شده لحاظ شود.

وی یادآور شد :خوشبختانه وجود تحریم ها منجر به ایجاد بستر هایی برای تقویت استان در بخش های مختلف گردید بطوریکه در مقوله پتروشیمی پس از ۴۰ سال موفق به اخذ مجوز این کارخانه در بندر امیرآباد شدیم که در راستای توجه به بنادر شمالی و کشورهای cis این اتفاق رقم خورده است و مازندران قطب گردشگری و کشاورزی کشور است و انتظار می رود که بیش از پیش از این ظرفیت در راستای تقویت اقتصادی استان و کشور و از ظرفیت های بندری و ... غرب استان در این مورد بهره گیری شود.

استاندار مازندران گفت: مازندران از لحاظ زیرساخت ها تمامی شرایط لازم جهت ایجاد منطقه آزاد را داراست که بیانگر مزیت های لازم این استان سرسبز می باشد و از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای لازم می باشد و از همین منظر مورد توجه قرار گرفته است. 

وی افزود: اگر امروز ۷۰ قرارداد در نوشهر و ۴۰ قرارداد در امیرآباد تنظیم و عملی و اجرایی شده است و همین موجب شده به خودکفایی در تولید ام دی اف همراه با بهره برداری از دیگر کاخانه ها ر استان های همجوار نزدیک شویم و صادرات این صنایع را در آینده شاهد باشیم و سرمایه گذار کارخانه پتروشیمی طی روزهای آینده شروع بکار می کند و همه و همه استقبال سرمایه گذاران را موجب می گردد، مرهون وجود زیرساخت های لازم است.

حسین زادگان با اشاره به اینکه با وجود منطقه آزاد دیگر در انتظار ورود کشتی های صادراتی نمی مانیم و بسترهای صادرات خود به خود فراهم می شود و کشتیرانی و ظرفیت های مهم حمل و نقل مستقر می شوند، تاکید کرد : به فرمایش مقام معظم رهبری، محرومیت مازندران نباید تحت پوشش سرسبزی این استان گُم شود و محرومیت این استان باید منعکس شود تا نسبت به حل این مشکل و استفاده از ظرفیت های مازندران اقدام شود.

استاندار ادامه داد: وجود منطقه آزاد می تواند موجب مزیت های بیشتری برای صنایع مازندران و زیرساخت های صادراتی همچون پایانه روماک و بزرگترین مرکز پرورش خاویار شود و موجب اتصال به بنادر جنوب و درآمدزایی بیشتر برای استان گردد.

استاندار، منطقه آزاد را نقطه عطف تحول اقتصادی مازندران دانست و خاطرنشان کرد: مازندران دارای قابلیت ها و توانمندی های کم بدیل است و سرمایه گذاران قوی برای فعالیت در استان وجود دارند و این استان نیاز به کار اساسی زیربنایی دارد تا به سمت توسعه پایدار گام بردارد.

مقام عالی دولت در استان، بیان داشت: بررسی روند اجرایی زیرساخت های منطقه آزاد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام یک خبر خوب برای مردم مازندران است و با تجمیع ظرفیت های صنعتی، اقتصادی و تجاری استان می توانیم به سمت توسعه همه جانبه مازندران گام برداریم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : با تصویب منطقه آزاد در مازندران منتظر ورود کشتی های وارداتی نمی مانیم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir