امروز یکشنبه 04 آبان 1399 ساعت 19:43:00

دوربین خبر

کد مطلب : 31674 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 شهریور 1399 -ساعت : 18:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شمار کشته شدگان موتورسوار چهارماه امسال 5درصد رشد داشت

شمار کشته شدگان موتورسوار چهارماه امسال 5درصد رشد داشت

به گزارش دوربین خبر

مدير كل پزشكي قانوني مازندران شمار كشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافيكي چهار ماهه سالجاری را 46 نفر( همگی مرد ) اعلام كرد و افزود: که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشت.
به تفکیک شهر حادثه
به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان دكتر علي عباسي با بیان اینکه تعداد 67درصد از فوت شدگان در محور برون شهریی و راه روستایی و ما بقی در محور درون شهری به وقوع پیوست ، تصريح كرد: ساري با تعداد 10 ، آمل با 7 و نکا با 6 نفر بيشترين و شهرهای بابلسر ،میاندرود ،محمود آباد و گلوگاه هر کدام با تعداد يك نفر كمترين تلفات موتور سوار را دارند.
خردا و تیر ماه بیشترین فوتی
بر اساس آمار ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی استان ، بيشترين فوتي در خرداد و تیر ماه با 15 فوتی و بعد از آن فروردین با 9 و اردیبهشت با 7 مورد به ترتيب در رتبه های بعدی قرار دارند .
به تفکیک سن متوفیان
وي خاطر نشان كرد: بيشترين گروه سني كه مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سني 21 تا 30 سال با آمار 17 فوتي است و کمترین گروه سنی بین 41 تا 50 سال با 2 فوتي گزارش شده است.
عباسي با اشاره به اینکه تعداد 77 نفر در چهار ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که 26 درصد آن مربوط به موتور سوار ها هست ،افزود: شايعترين علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزي و عوارض ناشي از آن و سپس خونريزي وسيع، صدمات و شكستگي هاي متعدد از عوامل ديگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهار ماهه ماهه سالجاري بوده كه اميد مي رود با رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي و استفاده از كلاه ايمني شاهد كاهش چشمگير آن باشيم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : شمار کشته شدگان موتورسوار چهارماه امسال 5درصد رشد داشت

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir