امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 10:34:32

دوربین خبر

کد مطلب : 31683 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 شهریور 1399 -ساعت : 10:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کشته شدن 46 عابر پیاده در چهار ماه اول امسال/میزان مرگ و میر در مقایسه با پارسال بیش از 30 درصد کاهش داشت

به گزارش دوربین خبر،

مدير كل پزشكي قانوني استان گفت: آمارها نشان می دهد در چهار ماهه اول سالجاری ، تعداد 46 نفر (34مرد و مابقی زن ) از عابرین پیاده در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 39درصد کاهش داشت .

علي عباسي مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در چهار ماهه سالجاری را 177 اعلام کرد و افزود: 26درصد از کل تلفات حوادث رانندگی در این چهار ماهه عابرین پیاده هستند .

به تفکیک محل فوت
عباسی با اشاره به اینکه 25 نفر از عابرین در بیمارستان و 21 نفر هم در محل حادثه فوت کردند افزود :26 نفر از عابرین پیاده در محور برون شهری و راه روستایی و ما بقی در محور درون شهری جان باختند.

تیر بیشترین ماه
بر اساس امار ارجاعی از مراکز استان بیشترین ماه مربوط به تیر ماه با 16 ، اردیبهشت با 13 ،خرداد با 10 و فروردین با 7 نفر گزارش شده است.

بیشترین و کمترین شهر
ین مقام جریی استان ضمن بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌هاي بابل با 9 ، تنکابن با 7 ، آمل و ساری هر کدام با 6 مورد به ترتیب بیشترین فوتی و شهرستان های فریدونکنار ،کلاردشت،نور ، بهشهر ،عباش آباد ،گلوگاه و محمود آباد هر کدام با یک فوتی عابرین گزارش شده است.

39درصد وسیله درگیر با عابرین سواری هستند

مدیر کل پزشکی قانونی استان بیشترین نوع وسیله درگیر با عابرین پیاده را 52 درصد خودروی سواری دانست و افزود : از این تعداد پراید با 8 و پژو 206 با 5 نفر به ترتیب بیشترین رکورد را به ثبت رساندند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کشته شدن 46 عابر پیاده در چهار ماه اول امسال/میزان مرگ و میر در مقایسه با پارسال بیش از 30 درصد کاهش داشت

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir