امروز یکشنبه 04 آبان 1399 ساعت 19:18:39

دوربین خبر

کد مطلب : 31685 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 شهریور 1399 -ساعت : 10:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
40 درصد افراد جامعه نیازمند مناسب سازی فضای شهری هستند

در دیدار مدیرکل بهزیستی و شهردار ساری عنوان شد:

40 درصد افراد جامعه نیازمند مناسب سازی فضای شهری هستند

به گزارش دوربین خبر،

صبح امروز عباس رجبی شهردار مرکز استان به همراه معاونین و سید علی آقامیری عضو شورای اسلامی شهر ساری، با حضور در اداره کل بهزیستی استان مازندران با دکتر فرزاد گوهردهی مدیر کل بهزیستی مازندران دیدار و گفتگو کرد.
 گوهردهی در این دیدار بر اهمیت مناسب سازی اماکن و معابر عمومی در دسترسی پذیری همه آحاد جامعه بالاخص گروه های هدف بهزیستی به امکانات موجود تاکید کرد.
سه درصد از جمعیت استان بعنوان افراد دارای معلولیت تحت پوشش خدمات بهزیستی هستندوبر اساس برآوردها حدود 35 الی 40درصد از افراد جامعه نیازمند استفاده از امکانات مناسب سازی می باشند و این افراد نه تنها معلولین که سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران موقتی هستند.
وی بر تاثیر مثبت برگزاری دوره های آموزشی مشترک بین شهرداری ها و ادارات بهزیستی جهت تبیین استانداردهای مناسب سازی تاکیدکرد.

 گوهردهی در ادامه خواستار تعامل شهرداری ها با بهزیستی برای استفاده از ظرفیت تبلیغات شهری در جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی برنامه ها و طرح های پیشگیرانه بهزیستی در راستای ارتقای سطح به زیستن و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها شد

 شهرداری ساری ظرفیت بسیار مناسبی برای جلب اعتماد عمومی نسبت به خدمات بهزیستی و هدایت خیرین برای همسویی با اهداف این نهاد حمایتی است.

در ادامه عباس رجبی شهردار ساری ضمن تقدیر از زحمات دلسوزانه و خدمات ارزنده دکتر گوهردهی در خصوص پیگیری مناسب سازی محیط و مبلمان شهری در شهرستان ساری، با اشاره به اقدامات شهرداری ساری در مناسب سازی معابر گفت: شهرداری همواره نگاه ویژه ای به معلولین داشته و طراحی و بازسازی اماکن عمومی جهت آسایش و رفاه آنها را مدنظر دارد و اولویت قرار می دهد .
وی با تاکید بر همکاری و تعامل شهرداری با بهزیستی استان در فعالیت های مرتبط، اظهار کرد: بهزیستی در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر یكی از تخصصی‌ترین و موثرترین دستگاه‌هاست و شهرداری ساری همواره همکاری و تعامل لازم را در جهت کاهش آسیب های اجتماعی با این دستگاه خواهد داشت.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 40 درصد افراد جامعه نیازمند مناسب سازی فضای شهری هستند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir